TIP Davida Vrby #003

Dobré ráno! Ale vážně

Myslím, že skoro všichni tak nějak podceňujeme roli „dobrého rána“. Těm ostatním, kteří již prozřeli a pochopili, jak je důležité pro celý den, aby bylo ráno opravdu dobré, se omlouvám za spam. Ráno, tedy prvních 60 až 90 minut po probuzení, může totiž ovlivnit celých následných 12 hodin, než opět ulehneme. Věřte mi, říkají to i odborníci.

A jsou to často právě ty velmi malé věci, které nám mohou ráno pokazit nebo naopak vylepšit, a tak nastartovat skvělý den. To znamená, naší snahou by mělo být za a) nenechat si ráno za žádnou cenu pokazit. Vzpomeňte si na hádky s parterem/partnerkou o maličkostech, na ranní zácpy (myslím dopravní), na cizí zaparkované auto na vašem oblíbeném místě (doplňte si…).

Ale hlavně za b) bychom se měli proaktivně snažit si ráno vylepšit. Je nutné si uvědomit, že není dobrého rána bez dobrého spánku. Spánek je základem zdraví, nejen dobrých rán, a to není hloupé cliché. Když se tedy vyspíme do růžova, co dál?

Mně osobně pomáhá následující aktivita. Než vstanu z postele, nechávám si projít hlavou (3-5 minut) pár myšlenek na téma, jak je život hezký, jak se mám(e) vlastně dobře. Tato forma „primingu“, jistého nastavování mysli, u mě absolutně skvěle funguje. K tomu 10 minut meditace a venku mohou padat kroupy a mně bude i tak dobře.

Ranních rituálů pro nastartování skvělého dne může být spousta. Tim Ferriss jim věnuje ve své knize Nástroje titánů celou kapitolu. Někdo si píše žurnály, někdo vzpomíná na lidi, kterým přeje krásný den. Ať zvolíte cokoli, myslete na to, jak důležité je začít každý den dobře, s dobrou energií, s dobrou náladou, optimistickým nastavením mysli. Kéž bych na tohle přišel už před 20 lety, nikoli před pěti. :)

Tak ještě jednou, dobré ráno!

David

Nepřehlédněte

I ♥ RETRO

Sandra Fridrichová: Frank v Modré pyramidě pomohl nastartovat velké změny

TIP Davida Vrby #012

TIP Davida Vrby #011

TIP Davida Vrby #010

CULTmag vol3: HR jsou jako prášky

TIP Davida Vrby #009

TIP Davida Vrby #008

TIP Davida Vrby #007

TIP Davida Vrby #006

TIP Davida Vrby #005

TIP Davida Vrby #004

TIP Davida Vrby #002

TIP Davida Vrby #001

Petr Skondrojanis: Skvělým firmám pomáhám být ještě lepší

Nepoměr žen a mužů ve firmě aneb Zkoušíme vyřešit slepou skvrnu

5 typů zaměstnanců + 1 navíc

Jak na rozjezd firmy

CULTURE ROCKS, pokec na podiu s jedinečnými lídry současnosti

Roman Stupka: Chcete změnit svou firmu k lepšímu? Pak musíte nejdřív změnit sebe

Puberťáci s nálepkou Z vstupují na scénu

JAK SE Z TOHO NEPO... v digitální době?

Hodnota pro firmu není jen v tom, co víte, ale i co sdílíte…

CULT vol 2: Nezapomněli jsme si hrát?