Členové sítě Red Button jsou zkušení profesionálové, kteří posouvají svůj obor dál. Věří, že díky sdílení a spolupráci můžou měnit podnikatelské prostředí, a tím i celou společnost.
Je načase vám na skutečných příkladech ukázat, jak vzájemná propojení v síti Red Button fungují. A že vznikají jedinečné věci!
Martin Ruman se svou firmou Odyssey pomáhá naplňovat lidský potenciál v byznysu. Věří, že špičkových výsledků jde dosáhnout i bez drancování lidí. Filip Dřímalka zase platí za mezinárodní kapacitu v oblasti digitalizace a se svou firmou Digiskills pomáhá bezpočtu firem proniknout do světa digitálních inovací. Jejich spolupráce není o jednom projektu, rozhodli se systémově propojit online rozvoj digitálních dovedností (gramotnosti) s online částí blended-learning přístupu k rozvoji soft skills.
Krátký příklad: Jdete na kurz osobní produktivity, pracujete s koučem, rozvíjíte svůj energy management – a v určitém bodě dospějete k digitálním nástrojům, které jsou k rozvoji osobní produktivity dnešní době nezbytné – to-do listy, kalendáře, project management, online spolupráce. A na to je nesmysl pálit čas na dalších kurzech – takže vám Digiskills rovnou hodí do cesty online kurzy na ty nástroje, které potřebujete a hledáte.
Martin k tomu dodává: „Řešit jen práci s technologiemi bez porozumění lidské stránce výkonnosti nebude fungovat – potřebujeme s nimi umět zacházet tak, aby byly dobrým sluhou a ne špatným pánem.“
Svůj příběh ale nejlépe odvypráví sám Martin s Filipem:
Jak jste se poznali?
Martin:
Ani nevím. Filip je z podstaty věci online dost vidět ;-) Takže jsem o něm možná věděl dřív. Napřímo jsme se začali bavit v rámci RB. Pak se mi, tuším, s tímhle nápadem ozval první, protože začal v Digiskills řešit dlouhodobější strategii rozvoje a hledal partnery pro non-digi obsah.
Filip:
Také nevím :-) Určitě jsem znal Martina z Red Buttonu a vím, že jsme se jednou bavili právě o tom, jestli by nebylo zajímavé spolupracovat. A už na první schůzce – tuším, že to bylo na konferenci zaměřené na firemní vzdělávání – jsme se domluvili, že spolupracovat budeme :-)
Proč jste spolu začali spolupracovat?
Martin:
Protože to na první i druhou dobrou naprosto dává smysl a zapadá do Odyssey strategie škálování a product developmentu. Navíc má Digiskills in-house development, což je velký trumf oproti všem vzdáleným online authoring platformám z hlediska variability a rychlosti realizace společných řešení.
Filip:
Mám pocit, že kdykoli se s Martinem potkáme, tak máme naprostý soulad v tom, o čem se bavíme a skvěle se v tom doplňujeme. Martin a jeho tým má navíc naprosto unikátní know-how, řeší zajímavá témata a kromě toho i metodickou znalost toho, jak funguje vzdělávání.
Co je výsledkem vaší spolupráce?
Martin:
Konkrétní příklad projektu je třeba spolupráce na podpoře digitalizace v innogy – série Digital Bootcampů pro management, k tomu online assessment digitální připravenosti, návazné digi i soft workshopy a spuštění online microlearningu. Ve společné vizi jsme o pěkných pár úrovní dál – customized learning journeys, personalizace learning dialogu, kombinovaný formát kurzů, tematické balíčky, pokročilá analytika… Již brzy na vašich přijímačích ;-)
Filip:
Výsledkem je spuštění prvních pilotních kurzů na témata Fit for Business a ambiciózní plány na spuštění dalších kurzů, které jsou nyní v přípravě. Mnoho z těchto kurzů se dotýká našeho core businessu, v rámci kterého měníme způsob, jakým lidé ve firmách pracují, takže se těším, co to s našimi zákazníky udělá. Také jsme si vyzkoušeli společné workshopy a máme v hlavě další nápady, jak tyto společně rozvíjet dále.
Co si ze spolupráce odnášíte?
Martin:
Naše dva světy podle mě dávají naplno smysl, až když jsou propojené. Když nám to dál pošlape, máme toho před sebou ještě spoustu. Děláme z blended balíčků s Digiskills (a naším content portálem Fit4Biz.cz) standard naší nabídky – takže pokračování bude u všech klientů, kteří do tohohle rozjíždějícího se vlaku naskočí. Ať už přes Odyssey nebo přes Digiskills.
Filip:
Přesně tak. Díky spolupráci s Martinem jsem si uvědomil spoustu věcí – například důležitost návyků a jejich budování při zavádění technologií. Také se mi při našich diskusích vždycky rozšíří obzory v tom, jak přistupovat k digitálnímu vzdělávání a jak jej propojit s tím živým. A hlavně – od Martina jsem se naučil skvělý prvek při přednáškách a workshopech – cvičení s ukázkou toho, jak funguje mozek a rutina, při které se spojují ruce a nakonec se použije vtip s tím, že „více možností už by být nemělo“. Ten zafunguje úplně vždycky :-)