Články

HOTCAST - Tomáš Páral o firemní kultuře a spolupráci IT a byznysu

Tomáš Páral je spoluzakladatelem a CEO technologické společnosti MoroSystems, která vyvíjí software, zajišťuje podporu nástrojů Atlassian a je certifikovaným partnerem projektu Bankovní identita.

Víme, jak efektivně vzdělávat začínající programátory

Jak tento unikání projekt funguje, jaký je jeho business model a organizační struktura? Kdo se může do projektu hlásit a co tím získá? A co je pro fungování takového projektu vlastně potřeba?

KALENDÁŘ A PĚNĚŽENKA

3P mi kdysi ukázal můj učitel a člen sítě Ján Košturiak. Moc rádi si o tomto konstruktu povídáme třeba i v rámci našeho modulu R(e)BeLeadera, který nese název Podnik a okolí.

Sandra svítí v síti - Jak se budují vztahy v síti

Píšu o Red Buttonu. O síti, která vznikla jako sen o lepším Česku/Slovensku. O experimentu, který se proměňuje. Zachytávám střípky naší cesty pro budoucí generace.

Vím, jak budovat agilní firmu

Co vše má mít správná Agilní firma a na co můžete při jejím budování narazit? Co znamená Customer intimacy? Jak v rámci ní jde dohromady osobní vztah a online? To s vámi nasdílí kluci z Kamarádi do de…

Sandra svítí v síti - Co je Red Button?

Píšu o Red Buttonu. O síti, která vznikla jako sen o lepším Česku/Slovensku. O experimentu, který se proměňuje. Zachytávám střípky naší cesty pro budoucí generace.

PODSTATNÉ JMÉNA vs. SLOVESA

Slovesa mi v poslední době přijdou zajímavější než podstatná jména.

O pracovní spokojenosti v online době s Michalem Šrajerem

Tipy, jak udržet lidi šťastné i v dnešní online době, kdy se často cítíme osamělý.

Leadership styl s Ditou Formánkovou a Milanem Formánkem

V této epizodě Dita a Milan diskutovali, mimo jiné, otázky: Co dělá leadera dobrým leaderem? Co jsou nejčastější chyby ve vedení týmů? Jaká jsou česká specifika v leadership stylech?

SLUŽBA

Služba je zajímavé slovo. Neodpustím si opět použít sílu slovesa - sloužit.

Tip Davida Vrby #145 - Zdravý rozum?

Proč je zdravého rozumu tak málo? Nebo hezky česky, proč je common sense tak uncommon?

Doporučení podnikatelům a manažerům pro řízení v éře globálních trhů

Zajímává vás desatero pro řízení v éře globálních trhů v kontextu k české povaze? A v čem čeští a slovenští manažeři stále pokulhávají?

Kniha měsíce - květen

Kniha představuje co do šířky a hloubky zcela ojedinělou syntézu současného stavu vědeckého poznání, a to jak v oblasti přírodovědy, tak i humanitních věd.

Tip Davida Vrby #144 - Athéna a mentoring

Asi všichni tak nějak známe Homérův epos o Odysseovi. Co jsme si možná neuvědomili, že tato pověst poprvé popisuje vztah a spolupráci mentora a menteeho.

PROPICHOVÁNÍ BUBLIN

Multioborovost je cesta k inovacím. Pokud máme monokulturní myšlení, tým nebo firmu, pravděpodobnost vzniku nějaké inovace se blíží nule.