Články

Goodwill Talks | Martin Palička, Etnetera Group

Podcast plný inspirace a motivace s úspěšnými podnikateli, členy rodiny Český Goodwill, o jejich podnikání i životě.

Tip Davida Vrby #137

Jde o nedostatek vůle a motivace? Nebo jde o nedostatek schopností? A nebo, v neposlední řadě, jde o nekompatibilitu hodnot s hodnotami firmy?

Zrušit Facebook, nechat Clubhouse a spát díky chytrému prstenu.

Jakou digirutinu žije zakladatelka Czechitas?

Brain&Breakfast - Svoboda a zodpovědnost v kontextu dnešní doby

Michael Žantovský v této B&B mluví o neoddělitelných pojmech, které jsou zodpovědnost a svoboda. Pokud člověk není zodpovědný, nemůže být ani svobodný. Jakou souvislost to má v dnešní době?

Zamyšlení o prodeji, mistrovství a 20000 hodin.

Pro mnoho lidí je říct si o peníze za hranicí jejich komfortní zóny a občas také dokonce cítím, že se lidé na prodej dívají jako na něco špinavého. Jak to vidím já?

Tip Davida Vrby #136

Myslím si, že schopnost najímat správné lidi, ale taky schopnost se s některými včas rozejít, je absolutně to nejzákladnější, čím by měl manažer ve své roli přispět, čemu by se měl věnovat.

Kniha měsíce - březen

Petra Drahoňovská vybrala knihu Váš osobní StartUp. Ve videu hovoří mimo jiné o tom, jak důležité je věnovat se své kariéře i v dobách, kdy neplánujeme nebo nejsme vystaveni žádným změnám.

Zamyšlení o serendipitním myšlení a sociálním kapitálu.

Představte si algoritmus, který Vám vybere skupinu lidí, kteří jsou chytří, otevření, upřímní a můžete se s nimi bavit úplně na rovinu a o všem možném. Představte si, že máte padesát až sto takových l…

Jan Mašek: Nestůjte v řadě

Jan Mašek si v této epizodě Můžeš podnikat povídal se Štěpánkou Duffkovou o tom, jak vznikla a jak prakticky funguje síť Red Button,proč je pro něj klíčové vzdělávání a proč je důvěra dar.

Zamyšlení o SECOND BRAIN.

Často si vybavuji scénu z Harryho Pottera, kdy Brumbál zaznamenává své myšlenky do studny. Studna, kde mohu zalovit a vytáhnout něco, co už jsem v životě řešil nebo se jen kouknout, jak jsem uvažoval.

Zamyšlení o čase a respektu.

Reflexe a ještě navíc napsaná, je velmi silným nástrojem. Reformulovat myšlenky z daného dne, přečtené knihy, podcastu nebo v mém případě každého týdne mi pomáhají být lepším a posouvat se. Jak na to?…

Tip Davida Vrby #135

ak se stát sympatickým? Jde v podstatě o zásady získání rapportu. Pomůže úsměv, opravdový (nikoli ten z Pařížské), podání ruky.

Jak na 360 zpětnou vazbu s týmem? - RainFellows

Dnes si představíme nástroj, pomocí kterého můžete v týmu udělat zpětnou vazbu transparentně a s celým týmem najednou.

„Nejde – neexistuje“ barevný svět Baťa – výstava, kterou můžete vidět z pohodlí domova

Věděli jste, že… během krize považoval Baťa za nejcenější nezastavit se vzdělávání?

Jak jsme probouzeli sebe i posádku do nové doby

Když před rokem začalo tohle korona šílenství, přesun všeho a všech do digitálu, vypadalo to, že to bude jen na chvilku. Že se pár akcí odloží, na chvilku se zamknem doma.....