Pozvánka na vysílání Home Office TV: O nanotechnologiích s Lenkou Mynářovou a Jiřím Kůsem

Věděli jste, že Česko je v nanotechnologiích opravdový gigant? Pokud Vás zajímají inovace a technologie a rádi byste se dozvěděli jak nanotechnologie akcelerovala tato doba a kde jsou možné aplikace, určitě se dívejte 26.5.2020 živě od 9:00 na Home Office TV. Nezapomeňte se registrovat!

Nanotechnologie jsou jedním z hybatelů právě probíhající technologické revoluce a Česká republika, která už v roce 2004 patentovala stroj na průmyslovou výrobu nanovlákna, má jedinečnou šanci po něm vyšplhat mezi globální ekonomické lídry. Jak moc velká je to utopie? Co všechno jsme už s nanovláknem dokázali? Jak si aktuálně stojíme proti zbytku světa a kam se tahle situace bude dál posouvat? O tom všem a mnohém dalším bude Jan Mašek (Red Button) mluvit s hosty dalšího vysílání Home Office TV.

Jiří Kůs je český podnikatel, propagátor nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce. Je technik s humanitním přesahem. Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která využívá nanovlákno v antialergických lůžkovinách. Je duchovním otcem projektu Česko je nano a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž založení inicializoval. Jeho snem je Česká republika vnímaná světem jako technologická perla EU. Ve svých vizích vidí svět založený na sdílení a decentralizaci, kde energie přestala být zajímavou komoditou, po ulicích jezdí autonomní elektromobily a zdraví člověka hlídají nanosenzory.

Lenka Mynářová je členka představenstva, NAFIGATE Corporation, kde se věnuje nanotechnologiím. Je také majitelkou společnosti DATAMAR a v současnoti vede projekty v oblasti marketingu, brand managementu a strategie firem ve střední a východní Evropě. Specializuje se na oblast CRM, brand management a marketing vědy a výzkumu. Podílela se na zpracování firemních strategií řady významných společností - Vítkovice Machinery Group, Bochemie Group, Elmarco a. s., Český rozhlas, IT cluster, Národní strojírenský klastr, VŠB-TUO, People Management Forum a dalších. Je vedoucí odborného týmu projektu Svět techniky - Science and Technology Centra v Ostravě.

Více o tomto vysílání i projektu Home Office TV naleznete na www.homeofficetv.cz.