Vybral jsem si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval jsem ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra. Tam jsem se naučil propojovat a půjčovat si různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel jsem mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, abychom společně hledali win-win řešení.
Rád vytvářím sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé době potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Dále mě baví nahlížet a učit se z oborů, které jsou mimo náš rámec či naší bublinu. Rád pomáhám tomu, aby lidi využívali svůj dar na maximum a spolutvořili s lidmi, kteří jsou hodnotově na stejné vlně a nebojí se říci „nevím“.
Propojuji a hledám lidí, kteří jsou schopni rychle posunout diskuzi, projekt či firmu a vytvářím kolem nich ekosystém, který nás pomáhá držet se ve stálé pokoře a tím v růstu. Umím hledat business modely a vytvářet prostředí pro dlouhodobou udržitelnost a růst.
Jan Mašek je jedním ze zakládajících členů skupiny Red Button, sítě lidí, připravených sdílet své know-how. Zároveň je jedním z nejviditelnějších propagátorů inovací a samoučících se organizací. Sám sebe předst…
Rok 2019 byl pro jeden z nejviditelnější a nejúspěšnějších projektů sítě Red Button, projekt Brain&Breakfast, přelomový! Úspěšně jsme vkročili na Slovensko, naši hosté přilákali tisíce diváků, otevřel…
Každý měsíc si pozveme zajímavého hosta, který něco zažil, něco dokázal, něčemu rozumí nebo se za svůj život něčemu naučil. Prostě hosta, který má co sdílet. Jeho přednášku a následnou diskuzi natáčím…
O setkání členů Red Buttonu Honza říká: „Když se potkají chytří lidé na jednom místě, začne to bublat.“ V rozhovoru s Danem Tržilem vysvětlí principy, na kterých Red Button stojí a popíše počátky i plány do bud…
Honza Mašek, duchovní otec sítě Red Button, ve své ultranové prezentaci popisuje svou cestu pracovním životem. Jak se dostal k myšlence Red Buttonu? Jaké life hacky se za tu cestu naučil? Co všechno mu dává při…
Už pěknou chvíli tu sedím a pravidelně odcházím od počítače, abych pověsil prádlo, abych se napil nebo najedl, a prostě mi to nejde. Když si k tomu sednu, okamžitě najdu potřebnější aktivitu a za chví…
Co se Vám vybaví, když se řekne sprint? Mně se, v souvislosti s probíhajícím mistrovstvím světa v atletice, nakreslí v hlavě poměrně jasný obrázek. Enormní úsilí za krátký čas. Všechny svaly napumpova…
Před snídaní Brain&Breakfast jsem se profesora Beneše ptal, jak vlastně vychovává své nástupce a jaké byla jeho cesta. Už dříve jsme se bavili o tom, že je v jeho oboru nejdůležitější rozhodnutí neop…
Častokrát mám v hlavě nějaký obraz, za kterým jdu. Dělám něco intuitivně,často neřeším proč a prostě jdu. Sem tam diskutuji s lidmi kolem, že bychom měli dělat to nebo to a ono se to děje. Ale děje se…
V dnešní době je většina z nás stále připojena k síti. Je ale plně na nás, kolik a jaké bajty budeme stahovat a také samozřejmě kolik a jaké budeme do sítě nahrávat.
Poslední týden jsem stahoval výraz…
Zbožňuju vodu a moře. Miluji plavání, potápění, šnorchlování, paddleboard, kajak, windsurfing a prostě vše, co se dá v moři dělat. Je krásné se na ně jen dívat a pozorovat tu sílu a klid. Koukání na t…
Existují zážitky, které chcete, aby trvaly navždy. Pro někoho je to třeba setkání s lidmi, které dlouho neviděl, pro jiného třeba chození po horách. Každý má své chvilky a prožitky, které by si chtěl…
Strom je zajímavá věc, která má mnoho funkcí. Z dětství si pamatuji, že jsme se jezdili dívat na tisíciletou lípu do Klokočova. Byl jsem fascinovám těmi obručemi, které ji držely. Tak nějak jsem si ne…
Jak často uklízíte, kdy děláte velký úklid a kdy třeba ten generální? Přemýšlel jsem, co mě donutí k úklidu v rámci nějakého projektu. Často ta potřeba také vychází z toho, kdy se někdo přidá do týmu…
Přemýšlení o nice to have věcech se mi objevilo v souvislosti s diskuzemi o krizích ve firmách, které odřezávají vše nepotřebné, aby je překonaly. Častokrát je na prvním místě marketing, vzdělávání ne…
Tenhle pojem, který Martin Vasquez představil v rámci své Brain&Breakfast jsem neznal a docela to se mnou zamávalo. Nejprve jsem se tomu smál, ale s odstupem času na to musím pořád myslet.
V posledních měsících na mě odevšad vyskakují informace, abych investoval. Objevují se slova jako inflace, stakflace, akcie, NFT, krypto, S&P 500, státní dluhopisy, nemovitosti, medvědí trend a mnoho…
Pamatujete na ni? Třeba představa o nějakém místě nebo o člověku. Romantizujeme si staré časy nebo třeba indiány v pralese. Staré časy a středověk rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou a indiáni…
Na konferenci Podnikatelia, spojte sa! od Jána Košturiaka jsme diskutovali o zakořenění, vztahu k půdě, lokálním podnikání nebo třeba o chudobě, která se kolem nás šíří. Vedle toho je tu svět NFT, met…
Kutilství je super, děláte práci, která vás baví a také kdy vás zrovna baví. Je to asi jako být hobby sportovec. Nic proti kutilství a hobíkům, pokud je to má cesta a jsem na ní spokojený. Kutilství z…
Tohle slovo mi zvoní v uších po Brain&Breakfast Digestivu, který navazoval na snídani se Simonou Bagarovou. Miky Škoda do něj vnesl zajímavý a pravdivý pohled, který mě úplně dostal.
Kniha Atomové návyky říká, že díky pravidelnosti a cílenému tréninku se mohou za nějaký čas stát velké věci. Ten čas a ty velké věci mi v diskuzi připomněl Petr Šídlo. Povídali jsme si o salesu B2B ko…
Tohle slovo se mi v poslední době začalo objevovat v hlavě. Opakující se činnost, ve které člověk nemá srdce, je cesta do pekel. Snažím se proto ve všem, co dělám, do rutiny nespadnout. Rutina je začá…
Když jsme diskutovali s Jánem Košturiakem a účastníky v rámci posledního R(e)Beleadera v Kláštoře pod Znievom, odnesl jsem si v hlavě tři věci. Rád bych je trochu rozebral.
Tohle téma mě provází opravdu dlouho. Už ve 3M jsem se setkal s tím, že byla firma rozdělena do více než třiceti divizí a každá fungovala velmi odděleně. Problémy, které se čas od času objevovaly, spo…
Nahota je něco, co normálně neukazujeme, ale někdy není od věci se trochu odkopat. Pozor, nikoho nenabádám k nudismu nebo veřejnému odhalování, jde mi spíše o symbol. Je to symbol naprosté otevřenosti…
V poslední době vzpomínám na svého trenéra squashe. Měl jsem jich v životě pár a ten první, který trénoval i poté polskou reprezentaci, mi jednou řekl zajímavou věc. Ta se mi zaryla do mozku hodně hlu…
Poslední setkání síťových product ownerů a také Scale Up tip Pavla Křepelky mi do hlavy vložilo téma angažovanosti. Pavel mi v tipu navíc připomněl, že sedm z deseti lidí nejsou v práci angažovaní.
Schody jsou jedno z prostředí v Hejného matematice. Právě ty se mi vybavily, když jsem přemýšlel o fungování sítě Red Button v kontextu poslední retrospektivy, kterou jsme absolvovali.
Učení v síti o DAO v kombinaci s diskuzemi ohledně vize 2.0 mě zavedlo k myšlenkám kolem skóringu lidí. Skóring používáme vlastně při jakémkoli rozhodování. Píšeme si plusy a mínusy, SWOT tabulky, sof…
Hodně teď přemýšlím, pozoruji a vybavuji si i z minulosti, co pro koho znamená dobrý výsledek. V poslední době stále silněji dávám výsledek navíc do přímého vztahu se slůvkem spolupráce.
Svět není ideální, ale já věřím, že je v naší moci cokoli změnit. Můžeme si buď vzdychat a klábosit o tom v hospodě, nebo můžeme začít něco dělat a přetvářet svět kolem nás do tvaru, který chceme.
Novoroční předsevzetí si už dávno nedávám. Pokud se totiž jedná o výzvy, mám jich v životě celou řadu a vůbec nesouvisí s ročním cyklem. Je sice dobré se ohlédnout a konec roku s přidruženým volnem je…
Stává se mi, že se s někým potkám nebo chvíli jdu s někým životem a pak jasně uvidím, že by se dal jeho nebo její potenciál rozvinout. Prostě před sebou vidím člověka s obrovským talentem a představuj…
Pavel Pumprla je velkým čtenářem a jeho tip stojí opravdu zato.
Podívejte se, proč Pavel vybral knihu Can´t hurt me od Davida Gogginse a co si z ní vzal.
V síti Red Button vybírá a doporučuje každý měsíc je…
Uvědomil jsem si, že stále vytváříme něco, co je pro nás vzácné a nové, abychom mohli konzumovat a být in. A když už nemůžeme vytvářet trendy na naší konečné planetě, začínáme je nově vytvářet ve virt…
Tento pojem jsem poprvé slyšel na koučovacím výcviku od Radka Bahbouha. Od té doby na něj často myslím a jsem někdy dost nesnesitelný ke svému okolí právě proto, abych se nedokončeného tvaru zbavil.
Inspirace Baťa od Gabriely Končitíkové je úžasná kniha kompletně shrnující filozofii Baťa. My Vám jí nabízíme se slevou a zařazujeme jí jako speciální edici v rámci projektu Red Button kniha měsíce.
Knihu si…
Stabilita firmy a podnikání se dá měřit jistotou příjmu. Pokud existuje dobře predikovatelný příjem můžeme krásně plánovat, vzdělávat se, inovovat a všechny věci, na které zapomínáme, když se honíme z…
Znamená udělat něco neočekávaného nebo nad rámec požadovaného. Kdy jste něco takového udělali v práci nebo doma? Vede mě to k zamyšlení nad tím, co ode mne lidé vlastně očekávají a také co já považuji…
Rotace zabezpečuje to, že se lidé musí učit nové věci, musí spolupracovat, aby si předávali informace, a nehrozí systém “po mně potopa”, protože prostě budu muset svou práci někomu také dříve nebo poz…
Dávat šanci znamená vlastně vychovávat, ale také dobře pozorovat. Umět poznat potenciál a vědět, že on či ona je už téměř připravena, je docela těžká disciplína. To pozorování je důležité, protože z c…
Přemýšlím nad situacemi, kdy člověk vsadí všechno na jednu kartu. Ochota riskovat je podle mě jedním z klíčových faktorů, který dělá dobrého podnikatele podnikatelem.
V poslední době jsem se dostal k tématu urgence. V daném momentu, kdy se věc děje, je to neuvěřitelně urgentní, vše hoří a pálí. Máme tendenci si myslet, že je to ta nejdůležitější věc na světě.
Celý dospělý život je souhrnem našich rozhodnutí. Jsou ale věci, které nejsou a neměly by být v mé zodpovědnosti. Nejsem zodpovědný za celý svět a okolí. Pomáhá mi, když můžu některé věci nechat být.…
Domyslet všechny souvislosti při změnách v komplexním systému je obtížný úkol. To, co může na jedné straně vypadat skvěle, může na straně druhé vyvolat naprosto nepředvídatelný a negativní jev.
V souvislosti se sociálními sítěmi teď hodně přemýšlím o pojmu flood the zone. Nevím, proč vlastně nejsme schopni a ochotni zaplavovat prostor a proč tuhle taktiku používá jen temná strana síly.
Úcta k učitelům je něco, co bych rád viděl kolem sebe častěji. Není třeba si představovat hned nějakého šedého mistra, ale je fakt, že aby se člověk stal učitelem, je třeba si něco odžít.
Hranice jsou téma, na které jsem se chtěl podívat už dávno. Ve světle posledních událostí kolem a také s výročím 21. 8. 1968 jsem se už konečně odhodlal.
Jít trpělivě a dlouhodobě za svým cílem je skvělá vlastnost. Na ale cestě existuje mnoho výmolů a odboček, a tak se častokrát může stát, že když dostatečně dlouho nevidíme výsledky, sejdeme z cesty.
Absolvoval jsem zajímavé cvičení na rozšíření prostoru a pole. Povídali jsme si s Pavlem Moricem na zahradě o hojnosti, o čase, o klidu a on se mi zadíval do očí a s hloubkou a vážností se mě zeptal,…
(Sebe)důvěra, víra, něčemu věřit a vztahovat se k tomu. Kdo je pro Vás autoritou a proč? Na tuhle otázku jsem už jednou hledal odpověď s Radvanem v pořadu Mí učitelé na EDU.
Samota a sociální izolace je obrovským problémem zejména v souvislosti se stárnoucí populací. S lockdownem, ale velmi silně zasáhla i do jiných skupin.
Loučení často souvisí s nějakým předělem v životě člověka. Sám jsem prožíval konec velmi blízkého člověka, zažil jsem ukončení vztahu, dostal výpověď v práci.
Tento pojem je často používaný ve sportu. V businessu jsem se zatím setkal s áčkovými hráči, ale s pojmem rozdílový hráč teprve minulý týden. Označovali je jako x10 Players (krát deset).
Jistě jste se setkali za svůj život se spoustou teorií a postupů. Některé jsou samozřejmě jasné, srozumitelné a exaktní, jiné jsou dosti problematické. Matematické vzorečky a programovací jazyk na jed…
Jakou máte konotaci v souvislosti s pojmem CHYBA? Co se Vám odehraje v těle, když si chybu procítíte? Já osobně ukrutně bojuji s tím si chybu přerámovat v něco pozitivního, v nástroj rozvoje.
Od malička žiji v konstruktu, že přežívá jen ten nejsilnější. Nevím, kde jsem to dostal do hlavy, ale v mnoha dokumentech o přírodě se o tom často mluví, tak to mám asi odtud nebo možná ze školy.
3P mi kdysi ukázal můj učitel a člen sítě Ján Košturiak. Moc rádi si o tomto konstruktu povídáme třeba i v rámci našeho modulu R(e)BeLeadera, který nese název Podnik a okolí.
Znáte to, přijdete někam do obchodu a u pokladny je člověk, který rutinně a znuděně vše namarkuje. Pozdraví, rozloučí se s Vámi a vše vlastně provede dobře.
Věřit, věřit v sebe, věřit ve svou vizi, věřit v ostatní kolem nás, věřit v něco, co nás přesahuje. V dnešní době se ptám, zda to vše, co jsme vybudovali, není jen slepá víra?
Srovnávat se se svým okolím je fakt nebezpečná hra, protože se najde vždy někdo hezčí, výkonnější, milejší. Pokud na tuhle hru přistoupím, moc štěstí mi to do života nepřinese.
V hlavě se mi objevil pojem rozpínavost, který mi hezky sedí k tomu, co spolupráci neumožňuje. Přemýšlím, proč to tak máme a proč je v nás ta rozpínavost tak zakořeněna.
V hlavě se mi objevil pojem rozpínavost, který mi hezky sedí k tomu, co spolupráci neumožňuje. Přemýšlím, proč to tak máme a proč je v nás ta rozpínavost tak zakořeněna.
Pro mnoho lidí je říct si o peníze za hranicí jejich komfortní zóny a občas také dokonce cítím, že se lidé na prodej dívají jako na něco špinavého. Jak to vidím já?
Představte si algoritmus, který Vám vybere skupinu lidí, kteří jsou chytří, otevření, upřímní a můžete se s nimi bavit úplně na rovinu a o všem možném. Představte si, že máte padesát až sto takových l…
Často si vybavuji scénu z Harryho Pottera, kdy Brumbál zaznamenává své myšlenky do studny. Studna, kde mohu zalovit a vytáhnout něco, co už jsem v životě řešil nebo se jen kouknout, jak jsem uvažoval.
Reflexe a ještě navíc napsaná, je velmi silným nástrojem. Reformulovat myšlenky z daného dne, přečtené knihy, podcastu nebo v mém případě každého týdne mi pomáhají být lepším a posouvat se. Jak na to?…
Pokud vás někdy napadlo, jak jinak se dá řídit firma, není lepší dvojice, kterou si poslechnout. Jan Mašek si pro svůj pořad Mí učitelé, vybral i Luboše Malého. Spolu už téměř pět let stojí za sítí Red Button.…
Podívejte se na první díl nového seriálu HOTV. Připravuje jej Jan Mašek a vezme vás za svými učiteli. Tento první díl je s Jánem Košturiakem - podnikatelem, inovátorem a člověkem, jehož pozornost se soustředí i…
Jan Mašek připravil nový pořad pro Home Office TV. Rozhodl se ukazovat moudrost a praktické zkušenosti svých učitelů. 3. 6. 2020 se můžete od 9:00 podívat na první díl s Jánem Košturiákem.
Koronakrize, plošné karantény – to bylo složité období. Věříme, že je dobrá praxe dělat retrospektivy nebo jak se v koučování říká debriefing, rozhodli jsme se s Radvanem na celou situaci podívat s odstupem dvo…
Už ve čtvrtek 28.5.2020 od 9:00 se vrátíme k rozhovoru s Radvanem Bahbouhem, který proběhl 19.3., kdy celá situace byla dosti rozjitřená a naší hlavní snahou bylo jí zklidnit.
Optikou tří pohledů (matematická…
Nanotechnologie jsou jedním z hybatelů právě probíhající technologické revoluce a Česká republika, která už v roce 2004 patentovala stroj na průmyslovou výrobu nanovlákna, má jedinečnou šanci po něm vyšplhat me…
Věděli jste, že Česko je v nanotechnologiích opravdový gigant? Pokud Vás zajímají inovace a technologie a rádi byste se dozvěděli jak nanotechnologie akcelerovala tato doba a kde jsou možné aplikace, určitě se…
Petr Skondrojanis (Cocuma) si pozval k diskuzi odborníka na vyjednávání Martina Konečného. Vysílání bude 19. 5. od devíti ráno. Nezapomeňte se registrovat.
Zajímá vás, jaké kondici se těší české firmy a průmysl obecně? Jak je dnešní doba mění a změní? A jaké bude mít řešení současné situace dopady na českou ekonomiku? S Janem Maškem si na tato témata povídají Rade…
Zajímá vás, jak se šíří vir? Jak vzniká vakcína? Jakým způsobem vzniká lék? Jaký je rozdíl mezi koronavirem a běžným virem chřipky? A jak daleko jsme od vývoje vakcíny na novou nemoc? I těmto otázkám se věnuje…
Jak souvisí inovace s pokorou? Nakolik pýcha inovacím zabraňuje a podle čeho máme poznat leadera v krizové situaci? Pokud vám přijde, že tato témata se současnou koronavirovou krizí nesouvisí, podívejte se na d…
Během dalšího vysílání Home Office TV probíral Jan Mašek s Martinem Rumanem, Bárou Janečkovou a Janem Bendou mimo jiné to, co se v čase koronavirové krize děje nejen kolem nás, ale hlavně v nás.
Tématem únorové Brain&Breakfast byla technologická revoluce a její dopady na společnost. Celou snídani zveřejníme jako obvykle tři měsíce po vysílání, ale už teď si můžete poslechnout odpovědi na otázky, na kte…
Jan spojuje dohromady různé světy, pomáhá mezi nimi budovat cesty a vytváří prostředí, v němž se daří inovacím. V rozhovoru pro Misi HERo mluvil o svých nových projektech, práci s časem, rodině i vzdě…
Brain&Breakfast vznikly proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly.
Proč je téma regulace návykových látek tak složité? Proč bez pochopení a znalosti historie není možné toto téma úspěšně řešit a vyřešit už dnes? V čem tkví komplikovanost vztahů různých stran a jejich…
Petr Skondrojanis se v rámci své inspirativní přednášky na Brain&Breakfast věnoval tématu jedinečnosti. Prozradil, jak ji hledá u sebe, jak ji dostává do svého podnikání a jak pomáhá designovat firemn…
Nahlédněte do úžasného světa plného fantazie a krásných ilustrací Elišky Podzimkové. Objevte, jak se takový svět hledá a vydejte se s ní na výpravu na Island, kde vznikal jeden z jejích projektů. Krom…
Technologie udělaly za posledních několik měsíců větší posun, než za posledních deset let. Umělá inteligence se zpřístupnila všem a umožnila vznik nových, naprosto neuvěřitelných nástrojů pro nahrazen…
Z udržitelnosti se stal fenomén. Když si ale položíme otázku, jestli opravdu tušíme, co je do ní zahrnuto, proč tak raketově stoupla pozornost jí věnována a proč by nás vlastně měla zajímat - umíme od…
Než drahou léčbu, mějme levnou prevenci. Než dlouhý bolestivý život, raději kvalitní, prožitý déle ve zdraví. Do roku 2030 zvýšíme v ČR počet let prožitých ve zdraví o 5 let. Pomůžete?
Škola má být "dílnou lidskosti", nikoli "mučírnou ducha", říkal před 350. lety J. A. Komenský, a neúnavně trval na tom, že pravé vzdělání znamená "znát dobré, chtít dobré, konat dobré, a to i když se…
Se jménem Honzy Maška, spoluzakladatele sítě Red Button, jsou neodmyslitelně spjaty tři oblasti. Jde o inovace, propojování a spolupráci a o vzdělávání. Během rozhovoru s Pavlem Janouškem se nějakým z…
Jak se žije lidem, kteří dostali do vínku kulturní a etnickou dvojakost? Proč se míšenci často cítí jako cizinci v obou zemích původu svých rodičů a jak moc skutečně touží po sounáležitosti a kulturní…
Představte si, že existují vědecké postupy, které můžete využít v pracovní době ku zlepšení anebo udržení svého zdraví. Prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, je velmi nevhodné pro fyzickou sebereal…
O mozku a neurochirurgii pohovoří prof. Vladimír Beneš. Ten ukáže nejen minulost, se kterou jej pojí rodová tradice, kdy se mohl doslova dívat pod ruce svému otci, ale také nahlédneme do fascinující b…
Jakub popíše svou cestu od cestování v dětství, přes prodej firmy až po propojování veřejného a neziskového sektoru a IT v rámci Česko.Digital. Společně budeme hledat průsečíky světů, které si běžně n…
V posledních letech nabylo mluvené slovo na významu především díky šíření pomocí sociálních sítí a médií. Pozorujeme, jak slovo může změnit postoje mnoha lidí nebo dát do pohybu celé národy. Leadershi…
Prezentace ideálů a hodnot indiánské kultury, proč indiáni žijí, čeho si cení. Rovnováha spirituální a materiální části jejich existence
včetně šamanismu, manželství, sexu a smrti i s důrazem na výcho…
Virtuální realita nebo lidský dotek? Dárky nebo pozornost? Když se nejstarší generace neptáme na jejich potřeby, nebude se na ně jednou nikdo ptát ani nás. Povídání o tom, že i jeden člověk může rozhý…
Dnes je možné najít miliony různých informací, návodů, doporučení i technických vychytávek, které nám mají pomoci na cestě k lepším zítřkům. Pro všechnu tu složitost ale často zapomínáme na úplné zákl…
Ať jste start-up nebo korporát, měli byste (a do budoucna zcela jistě budete muset) umět fungovat velmi flexibilně. Klíčem k úspěchu bude schopnost rychle se adaptovat, velmi dobře prioritizovat a v n…
Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů? Je možné naučit psát stroj p…
Odkaz Tomáše Bati nestačí pouze studovat a číst, ten se musí žít. Pro všechny baťovské principy platí jedno společné – jsou založeny na tzv. selském rozumu. K jejich začlenění do svého života nepotřeb…
Jitka Dvořáková se s námi podělí například o to, jak pozdě může ještě začít druhá kariéra a jaké byly významné momenty, které ovlivnily její život i kariéru.
Společně nakoukneme do nového a rychlého s…
Ondřej se ve svém Brain&Breakfast povídání zaměřil hlavně na svou kariérní cestu a co se během ní naučil. Zmínil také svůj vztah k penězům a vznik Nadace rodiny Vlčkových. Ta velmi výrazně vstoupila d…
Možná jste si ani nedovedli představit, co vše je dnes v online prostředí možné ovliňovat skrz online propagandu. O to více je potřeba vědět, co s tím můžeme jako jednotlivci, rodiny, firmy i celé stá…
Radek Gajdušek se pohybuje v prostředí, kde jsou změny denním chlebem. Možná právě proto si vybral knihu Spencera Johnsonona, Kam zmizel můj sýr. O čem kniha pojednává, co si s ní Radek bere a také pro koho je…
Jan Mašek přijal pozvání do podcastu Cesty vítězů. S Pavlem Pumprlou rozebrali paralely sportu a byznysu, užitečnost změn, důležitost budování vztahů nebo význam pracovitosti a disciplíny.
Honza si vybral síťovou organizaci za svůj cíl. Již 5 let pobíhá po trhu a propojuje lidi, organizace, firmy, iniciativy, instituce do jedné funkční sítě Red Button. Říká, že vytváří mosty nejen mezi zmíněnými…
V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru.
Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme?
Dáda Císařovská vybrala knihu Joe Dispenza: Probuďte své božství a představila i další své oblíbené knihy. Ve videu se dozvíte, proč zrovna tato kniha a proč byste si jí měli přečíst.
Kniha představuje co do šířky a hloubky zcela ojedinělou syntézu současného stavu vědeckého poznání, a to jak v oblasti přírodovědy, tak i humanitních věd.
Lukáš Hrdlička vybral knihu The Storyteller's Secret, která nás zavede do světa příběhů a také odhalí k čemu je nám vlastně umění vyprávět příběhy dobré.
Petra Drahoňovská vybrala knihu Váš osobní StartUp. Ve videu hovoří mimo jiné o tom, jak důležité je věnovat se své kariéře i v dobách, kdy neplánujeme nebo nejsme vystaveni žádným změnám.
Neustále sezení u počítače už je každodenní součástí našich životů. Také vás děsí další pozvánka na celodenní workshop, který bude online? Nebo ho potřebujete připravit a své účastníky zaujmout a bavi…
Síť nebo korporace. Sladěný orchestr nebo jazzové uskupení. Nejsou to protiklady. Mohou fungovat spolu, vedle sebe a pro někoho bude radost být součástí skvěle salděného orchestru, který má svého diri…
Ocitli jsme se v krizi, která nás uvěznila uvnitř našich domovů. Kontakt s okolním světem máme jen prostřednictvím obrazovek a není proto divu, že občas propadáme obavám. Jak to bude vypadat v práci,…
Co s rodinou a blízkými rodinnými vztahy udělá, když jsou spolu lidé dlouhou dobu zavřeni na jednom místě, jak je tomu nyní? A jak do jejich vztahů promluví finanční situace a učení z domova? O tématu se bavili…
Kontakt s okolním světem máme nyní zprostředkovaný pouze prostřednictvím obrazovek. Jak se v záplavě zpráv a informací vyznat a které je lepší raději rovnou zavřít? Bavili se Josef Šlerka a Petr Koubský.
Osobní rozvoj a učení se novým dovednostem jsou termíny, které se v souvislosti s omezením pohybu nyní často objevují. Jak si na vzdělání a seberozvoj ale najít čas a jak poznat, do kterého z nabízených online…
Většina lidí nikdy nebyla na home officu tak dlouhou dobu, jak je tomu nyní. Jak si ji co nejlépe zorganizovat, co nám přinese pozitivního a jaká je role lídra probrali odborníci na téma Filip Dřímalka a Petr M…
Prožíváme období krize, na kterou nebyl nikdo z nás připraven. Psycholog, lékař, matematik a kouč Radvan Bahbouh však radí „nepropadat panice“ a podívat se na situaci s humorem. Zjistěte, jak si udržet klidnou…
Proč zvolit spolupráci nad tvrdým konkurenčním bojem? Co si ze spolupráce můžete odnést a kdo se jí aktivně věnuje, aby posunul svůj obor kupředu? Jan Mašek, spoluzakladatel sítě Red Button, o tématu…
Podcast Vím, jak... Jirky Brédy má jasnou misi - nashromáždit od předních českých osobností podnikatelského světa know-how, aby se posluchači mohli stát lepšími majiteli, řediteli a manažery. Dalším h…
Jan Mašek je networker. Ak sa pohybujete v podnikateľskom prostredí v Čechách, tak je málo pravdepodobné, že niekto z okruhu vašich známych Honzu nepozná (ak ho teda nepoznáte priamo vy). Založil sieť Red Butto…
Môj kamarát Jan Mašek pred pár rokmi vymyslel Brain & Breakfast. Pozval zaujímavého hosťa, ktorý prezentoval svoju prácu alebo príbeh a diskutoval so 60-80 ľuďmi v miestnosti.
Máme tu další měsíc a s ním i další knihu, kterou nám tentokrát doporučila ze sítě půvabná Lenka Kučerová. Kniha Dávat a brát od Adama Granta se k Lence dostala čirou náhodou, ale díky ní se utvrdila…
Věda má v naší společnosti svoje místo. Nadační fond Neuron se dlouhodobě snaží o zvyšování prestiže vědců a jejich zkoumání. Každoročně oceňují zajímavé vědce a vyzdvihují přínosy jejich práce pro na…
Jednou měsíčně vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Za inspirací na měsíc září stojí Jakub Nešetřil. Vybral knihu, která podle něj patří ke "standardní" četbě, přesto mu v p…
Každý měsíčně vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu. S inspirací na měsíc srpen přichází Dalibor Pulkert. Vybrat jednu knihu bylo pro Dalibora opravdu náročné a na natáčení si s Jane…
Jednou měsíčně vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu. S inspirací na měsíc červenec přichází Dita Přikrylová. Vybrala jedinou knihu, kterou ve svém životě četla dvakrát. Mluví o ní j…
Jednou měsíčně vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Za inspirací na měsíc červen hledejte Michala Poppeho. Vybral beletrii. Beletrii popisující poválečnou Prahu padesátých l…
Jednou měsíčně vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Za inspirací na měsíc květen stojí Michal Beránek. Vybral knihu, která radí leaderům. Ukazuje, že autorita nevychází z mo…
V dalším vysílání Home Office TV probírali Skondrojanis, Šrajer a Dombrovský, jak firmy zvládají současný tlak a jak si zachovat zrdavou firemní kulturu v těžkých časech. Pro sledování dalšího on-line přenosu H…
15 rokov skúseností v jednej prezentácii. Od nastavovania konceptu novej značky po insighty a ukážky konkrétnych kampaní, ktoré spája to, že fungovali.
MICHAL PASTIER je fanoušek festivalu Burning Man, spolumaj…
Pozvání na další inspirativní snídani Brain&Breakfast přijaly Taťána G. Brzobohatá a Michaela Stachová z nadace Krása pomoci, která se zaměřuje na pomoc seniorům. Přiblížily problémy, které se stárnou…
Přechod z jednoho roku do druhého je tradičně spjat i s bilancováním a přemýšlením o tom, co z toho uplynulého roku stojí za to uchovat v paměti. Mezi tím zapamatovatelným jsou určitě knihy měsíce, kt…
Vladimír Dzuro, emeritní policejní rada, se narodil v Kladně a dětství prožil v Buštěhradě. V letech 1983 až 1995 pracoval jako kriminalista pro Policii České republiky, nejprve u Kriminální policie v Praze 10…
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Knihu na leden, která na vědeckých poznatcích rozebírá výchovu dětí, vybral Martin Ruman. O jakou knihu jde? Víc vám prozrad…
Pozvání na další inspirativní snídani Brain&Breakfast přijal Tomáš Hruda, bývalý náměstek ministra pro vysoké školy a zakladatel projektu Education Republic. Ten propaguje vzdělávání, které nevede k z…
Mobilní obrazovky, chytlavé hry, virtuální realita. Proč nás to baví? Je hraní her dobré nebo špatné? Kam to celé vede? Diskuze o tom, jak se tvoří hry pro hráče na celém světě, jak si užít digitální zábavu a p…
Když Šimon Pánek, který byl dalším hostem přednášek spojených se snídaněmi Brain&Breakfast, vysvětluje, jak se dostal k založení a vedení Člověka v tísni, vzpomíná na dobu, kdy si jako malý četl knihy…
Co má společného digitální inovace a HR oddělení? V ČSOB například Radka Hájka, který z IT (a jiných oddělení), přešel do HR týmu. Tam díky svým znalostem a zkušenostem v digitalizaci a digitální inov…
Stárnutí populace se jako téma objevuje stále častěji. Co to ale znamená pro každého z nás? Máme se bát, že „z práce půjdeme rovnou do hrobu?“ Nebo snad hrozí ještě něco jiného než prodlužování věku odchodu do…
Úvodní věta „většinu práce dneska odvedete vy, ne my,“ překvapila téměř každého, kdo se v tu chvíli nacházel v publiku červencové snídaně Brain&Breakfast. Jiří Charvát a Lukáš Venclík si totiž připrav…
Obsah přednášky v rámci snídaní Brain&Breakfast, kterou měl začátkem léta Miloš Říha, přímo vyzýval k letnímu dobrodružství. Miloš Říha, jinak také Šípek, přišel totiž představit skauta a dobrodružstv…
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Říjnový tip pochází od Tina Hrnčiara, který vybral knihu hledající důvod úspěchu lidí, kteří tvoří elitu, a popisuje okolnos…
Na příkladu českého vzdělávacího systému si ukážeme, proč je systémový přístup tak důležitý a proč nestačí nasypat do něj jen více peněz. Na srovnání přírodního jezírka a chemií n…
Červnová snídaně Brain & Breakfast se v mnohém tradičnímu konceptu vymykala. Místo jednoho odborníka stáli na pódiu hned dva – Roman Stupka a Jiří Zrůst, kterého Stupka zpovídal. A místo popisu své ce…
Přestože se v Modré snažíme čím dál víc dělat prostor otevřenosti, důvěře, vzájemné spolupráci, stále si nedovolím říct, že je to u nás jako třeba v Sonnentoru. Je to v pořádku, je to proces, měníme s…
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Zářijový tip pochází od profesionála digitálních technologií Filipa Dřímalky, který vybral knihu o cestě k úspěchu jedné z n…
Od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Hodnotový základ, legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodov…
O Česku se v poslední době mluví jako o ráji exekucí. Jak jsme se do tohoto stavu dostali a kdo může za to, že je v exekuci až deset procent Čechů? A jak je vůbec možné, že se z jedné koruny může bez…
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Srpnový tip vybral Petr Pouchlý, jinak známý také jako Jezevec, z firmy Court of Moravia. Vybranou knihu označuje za kultovn…
Není to tak dlouho, co jsme vyjukaní vylezli z dělohy a řvali jako protržení. Jen o pár dekád později tu na sebe v téhle ohromné hře hrajeme, že máme všechno pod kontrolou a přesně víme, co Děláme. Protože chce…
Bylinkářská firma Sonnentor, ve které je Dvořáček spolumajitelem a ředitelem, je uznávanou a těší se velké oblibě, díky které se neustále rozrůstá. Přesto, jak Dvořáček říká, cesta k úspěchu v Sonnent…
Skauting jako výchovné hnutí existuje více než 100 let. Má velkou tradici a zároveň je schopno se intenzivně rozvíjet, hledat nové přístupy k výchově a vzdělávání. Existuje takřka ve všech zemích světa a svý…
Josef Dvořáček je spolumajitelem a ředitelem společnosti SONNENTOR, která je dnes významným zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. V SONNENTORU najdete spoustu inspirace z trvalé udržite…
S vizemi si člověk může v hlavě pohrávat anebo se rozhodne je realizovat. Rozhodnutí je jako chvíle, kdy stojíte na skokanském můstku – stačí malý, ale nevratný krok kupředu. Jak poznat, kdy je správné ho uděla…
V systémovém nadhledu budou prezentovány hlavní principy Průmyslu 4.0, zejména komunikační prosíťování, virtualizace prvků fyzického světa a znalostmi podporovaná integrace systémů. Budou diskutovány vhodné mod…
Ivon a Tino. Mladý manželský pár ze Slovenska si před šesti lety řekl, že „restaurace jsou nuda“. A tak založili pop-up restauraci Forbidden Taste – koncept večeří na netradičních místech plný tajemství a překv…
Janette Motlová (Maziniová) - je metodičkou, lektorkou a inovátorkou na inkluzívne vzdelávanie a sociálnu inklúziu mládeže na národnej a medzinárodnej úrovni takmer dve desaťročia. Jej srdcovkou je budovanie mo…
MAGNA poskytuje humanitární pomoc v nejkrizovějších oblastech dneška – Sírii, Jižním Súdánu, Demokratické republice Kongo, Iráku nebo Libanonu. Všude je pro nás na prvním místě člověk v nouzi. Pomoc nepočítáme…
A powerful story about a mom’s dream of having a “princess” daughter, and how reality kicked in when her 13 year old daughter came out as a lesbian. We follow mom through a mix of reactions, until she decided t…
V březnu se v Praze na jednom podiu sešli špičkoví přednášející ze Singularity University a středoevropští lídři a inovátoři. Poprvé v České republice a ve střední Evropě. Všichni, kdo tento neopakova…
Mravenci umí vytvořit celý ekosystém bez managementu a plánování, proč bychom to neměli dokázat také? Co řídí lidi v organizacích, ve kterých je omezena role hierarchického řízení? Jak dostat nadšení a energii…
Česká republika stála u samého počátku využití nanotechnologií v průmyslu i spotřebním zboží. Už v roce 2004 jsme patentovali stroj na průmyslovou výrobu nanovlákna. Nanotechnologie jsou jedním z hybatelů nové…
Zpětná vazba je základem v podnikání, ale i v životě jako takovém. Jednu takovou jsme dostali od studentů pražského gymnázia a jsme za ni moc rádi. Tady je.
Na vztahy se v poslední době klade čím dál tím větší důraz. Proč? Protože když nefungují vztahy, nefunguje ani to ostatní. A schopnost vztahy vytvářet získáváme především ze zkušeností raného dětství. Povídání…
Dokážete si představit přenosné fabriky, rodinné domy nebo školky, které se přizpůsobují okamžitým potřebámobyvatel či uživatelů? Nejde o sci-fi, ale o vizi budoucnosti, kterou do reality pomáhá už 25 let uvádě…
Zkušení profesionálové, kteří posouvají své obory dopředu, a sdílejí společnou vizi – zlepšovat podnikatelské prostředí a tím i celou společnost. Co mají za sebou? Na čem pracují a proč? Jaké mají plány?
Úspěšná moderátorka, která se do podvědomí českého publika dostala jako pohotová průvodkyně televizními pořady. Na své osobní cestě se řídí heslem „netlač řeku, teče sama” a je přesvědčená, že v živote nemusíme…
Změna, inovace, tvorba. Odvaha hledat a nacházet něco nového. Současně ovšem řemeslo, ověřené postupy, příprava, trénink. To vše je kořením každé změny, adaptace, flexibility. Hodnot a schopností, které jsou to…
Na setkání bude mluvit o dětství na hokeji, o životě v zahraničí, o práci v byznysu a o poslání v neziskovce. Poskytne také reflexi na posun ve svém přemýšlení o otázkách, které člověk řeší při hledání své prof…
Každý z nás je podnikatel, který od dětství objevuje svůj talent a hledá příležitosti, kde by mohl být užitečný a zlepšit svět kolem sebe. Ján Košturiak bude hovořit o inovacích a měnícím se světe ve kterém je…
Dokázali byste několika větami nezaměnitelně popsat své nejbližší? Oceňujete dostatečně jejich jedinečnost? Uměli byste několika větami charakterizovat sami sebe? Pokud si neuvědomujete, v čem jste zajímaví a j…
Když se mě lidé ptají, kdo plánuje a staví město, často odpovídám: "Vy". Každé vaše rozhodnutí, které děláte v životě, má nějaký prostorový dopad. Ráno když vstanete z postele, chcete se umýt, dát si čerstvé ov…
Stačí pouhá změna v přístupu a i z nejhoršího předmětu na škole se může stát skvělý nástroj pro rozvoj kritického myšlení. Prof. Hejný ve své přednášce na příkladech ukazuje, jak udělat z matiky zábavnou – a př…
První Meta přednáška Petra Ludwiga, ve které vám jednak dopodrobna vysvětlí koncept svých Meta přednášek a jednak – jak už název napovídá – odkryje některé ze základních lidských problémů a nabídne jim řešení.…
Dnešní školství doslova zabíjí empatii, která je podle Jána Košturiaka nezbytnou součástí podnikatelské duše. Vždyť proč učíme děti ve škole neopisovat a odpovídat na otázky jednotlivě, když pak po svých zaměst…
Petr Pouchlý Vás ve své přednášce provede herní teorii, základními lidskými touhami a lidskou psychologii. Ukáže, v čem se při hraní her poučit a jak s takovými poznatky přistupovat ke dnešní generaci, pro níž…
Luboš Malý ukazuje skrz svůj příběh v LEGU postupy, o které se jako nový leader v hravém nadnárodním korporátu opíral a jistoty, které to následně celému jeho týmu přineslo.
Jak motivovat sebe a svůj tým ve světě, který je založený na nedůvěře a kontrole? Jiří Rozvařil si neklade jednoduché otázky, ale nabízí k nim řešení založená veskrze na zdravém rozumu, kterého by leckteré dneš…
Co všechno nás při inovacích potkává a jaké používáme metody, nehledě na to, jestli inovujeme obráběcí stroj, nebo tvůrčí proces? Přednáška Jiřího Marka je především o propojování teorie s praxí a zavádění sels…
…aneb o životě a podnikání našeho snad největšího podnikatele, od kterého se máme stále co učit. Pavel Velev přináší komplexní pohled na Baťovy principy, jeho vztah k lidem a vlastně i k životu samotnému. Předn…
Roman Stupka představuje způsoby, které si při vedení firmy osvojovali nejúspěšnější podnikatelé v historii. A pokud budete chtít v cestě za úspěchem uspět, je tahle přednáška pomyslnou vstupní branou.
Přednáška s životním příběhem Petra Skondrojanise, o jeho přístupu k lidem a víře ve firemní kultury. Rozhodně si počkejte na konec. Až tam se totiž skutečně dozvíte, jak to s tou uklízečkou bylo!
Na první pohled možná ne až tak uchopitelný název, který v sobě ovšem nese hluboké myšlenky. Přednáška plná zajímavých témat od uvědomování si hodnoty času přes hledání smyslu a poslání našeho života až po vých…
Moderní kardiochirurgie se zrodila v roce 1953, kdy byl sestrojen a použit v klinice přístroj pro mimotělní
oběh. Já jsem u kardiochirurgie od roku 1974. Z počátku byly každý rok převratné novinky,
později velk…
Nespravedlivé pracovní podmínky v týmu jsou v US jen v IT sektoru příčinou většiny odchodů a ztrát v řádech desítek miliard USD ročně. Jak zajistit, že je každý v týmu za své zásluhy spravedlivě ohodnocen a cít…
Přednáška bude věnována především osudu lidského jedince v průběhu jeho dlouhého života prezentovaného mimo radostných životních etap i řadou krizových, také hraničních situací na okraji života a smrti. Pozorno…
Umělá inteligence v podobě průmyslových robotů v současné době úspěšně nahrazuje manuální práci. Technologie umělé inteligence mají však podstatně větší potenciál a v nejbližších letech budou nahrazovat lidskou…
Kde naše paměť nestačí a je vhodné používat paměťové techniky. Síla vizualizace jako nástroj pro efektivní uložení informací do paměti. Technika klíčového slova aneb jak se naučit 100 a více slovíček za hodinu
Petr Koukal je český badmintonový hráč. Je osminásobným mistrem České republiky z let 2007 až 2015. Při zahajovacím ceremoniálu XXX. letních olympijských her roku 2012 v Londýně byl vlajkonošem české výpravy.…
Libor Mertl je jeden ze zakladatelů ComApu v roce 1991. Vystudoval Technickou Kybernetiku na ČVUT v Praze. Zastával funkce výkonného ředitele, později generálního ředitele a byl odpovědný za firemní strategii.…
Dobrý život tak, jak ho popsal Aristoteles: je v dnešní formě kapitalismu vůbec možný? Do jaké míry je možné “žít" a jak velkou část života je třeba věnovat tomu, abychom "na život vydělali"? Na podobné odpověd…
Slovenská diplomatka a politička, působila jako velvyslankyně ČSFR v Rakousku a velvyslankyně SR v Polsku, je bývalou poslankyní Národní rady SR, předsedkyní správní rady nevládní organizace VIA CULTURA, jíž za…
Dozvíte se jakou roli hraje v životě člověka imunitní systém, co mu pomáhá, co škodí,
jak jej chránit a jak trénovat nebo třeba jakou roli v imunitě hraje dobrá nálada a kam
vlastně imunologie směřuje.
Co ví aktuální věda o řízení lidí, motivaci či spokojenosti v práci? Co je to pozitivní organizační chování a jak jsme s jeho prostřednictvím schopni zlepšit firemní kulturu a zároveň měřitelné firemní výsledky…
Zahájení konference
Mgr. Irena Hošková, zástupce MŠMT
Mgr. Jakub Lepš, M.A., zástupce starosty městské části Praha 11
JUDr. Petr Jonáš, ředitel základní školy Škola můj projekt
Mgr. Helena Malíková, odborná…
Filip Dřímalka svou přednášku staví na třech důležitých pilířích – inspiraci, sdílení a spolupráci. Hnán slavným Picassovým citátem „Dobří umělci si věci půjčují, skvělí umělci kradou.“ totiž v podstatě pokládá…
V procesu globalizace se radikálně mění postavení a role náboženství na mezinárodní scéně. Sociologové a politologové hovoří o tom, že postmoderní doba je dobou post-sekulární, opouštějí hypotézu, že náboženstv…
Neurologie stále lépe zjišťuje, jak se učíme a na jakém základě rozhodujeme. Už dávno tak není pravda, že druhým do hlavy nevidíme. Čím dokonaleji známe, jak funguje lidský mozek a čím modernější vyvíjíme zdrav…
Všichni personalisté hlásí, že na trhu je málo kvalitních lidí. Je jich opravdu málo, nebo už se nevyskytují na tradičních úložištích a třeba jim nevyhovuje vaše firemní kultura? Mám názor, že v Čechách je zouf…
Duchovní autor projektu Red Button a zakladatel v jedné osobě, Jan Mašek, v roce 2015 pracoval osmým rokem ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra – implementoval inovace do firemního prostředí, pracoval n…
Vystudoval postupně matematiku, ekonomii, byznys, teologii a autorské divadlo na DAMU. Nyní si dělá doktorát z teorie her. Navzdory svému širokému studijnímu záběru je, co se kariéry týče, už dvacet let věrný j…
Kvalita demokratické společnosti je dána kvalitou svých občanů. Učitelé, s nimiž spolupracujeme, vychovávají žáky schopné autonomně řešit problémové situace, naslouchat spolužákům, kriticky hodnotit jejich myšl…
Fenomén baťovského podnikání je záležitostí, která si zaslouží zvláštní pozornost. Nejen z pohledu historického, ale také z pohledu současných trendů podnikání. Odkaz Tomáše Bati a jeho spolupracovníků je pro p…
Filip Dřímalka se intenzivně věnuje vzdělávání podnikatelů a zavádění nových technologií pro rozvoj firem a zjednodušení práce. V ČR vede několik online projektů, mezi něž patří Easytask.cz nebo Know-how-klub.c…
Narodil se a dětství prožil v Děčíně. Svůj dospělý život ale zasvětil Ústí nad Labem, kde studoval, žije a také podniká. Záleží mu na prostředí, ve kterém žije a cítí za něj odpovědnost. Založil a financuje sti…
Egyptolog a archeolog pracující od r. 1993 na Českém egyp- tologickém ústavu FF UK v Praze, od r. 2009 profesor egypto- logie na Univerzitě Karlově v Praze, dlouhodobě působil na Freie Universität v Berlíně, Un…
Výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Etnetera, který již přes tři roky vede Etneteru směrem ke „svobodné firmě“. Ve společnosti Etnetera pracuje s menší přestávkou od roku 2000. Martin byl dlou…
Tomáš Šebek se narodil 25. března 1977 v Praze. Studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy zakončil v roce 2002, kdy nastoupil jako všeobecný chirurg do Nemocnice Hořovice, kde v ro…
Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení cookies" a kdykoliv jeji můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Informacích o zpracování osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?
Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.
Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.
Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.