Scale Up TIPY

Posuňte své podnikání na novou metu a naučte se efektivně zvládat změnu!
Každou středu. Nový tip zkušených koučů Pavla Křepelky a Romana Stupky.

Chcete dostávat Scale Up TIPY Pavla Křepelky a Romana Stupky každou středu do vlastního inboxu? Přihlaste se k jejich odběru →

ScaleUp TIP #74 - Nepodceňujte sílu chůze

ScaleUp TIP #74 - Nepodceňujte sílu chůze

Chůze je jednou z nejjednodušších činností, kterou pro sebe můžete udělat. A to nejen pro své tělo, ale také pro vaši mysl a duši.

ScaleUp TIP #73 - Čtyři kroky pro lepší rozhodování

ScaleUp TIP #73 - Čtyři kroky pro lepší rozhodování

Dovednost dělat správná rozhodnutí může naše podnikání jak nakopnout, tak totálně zabít. Co by nám mohlo pomoci, abychom dokázali dělat lepší rozhodování?

ScaleUp Tip #71

ScaleUp Tip #71

Jednou z hlavních výzev byznys modelů založených na předplatném je schopnost měřit jejich úspěšnost. K čemu nám tak může být užitečný Churn Rate, CAC nebo LTV při vyhodnocování rentability byznys modelů postav…

ScaleUp TIP #63

ScaleUp TIP #63

Výhodou otevřené firemní kultury je dovednost upřímně a otevřeně diskutovat o problémech, jenže vybudovat ji je obtížné. Nicméně jakmile jednou začnete praktikovat otevřenou zpětnou vazbu napříč celou organizac…

ScaleUp Tip #62

ScaleUp Tip #62

Dle Jima Colinse je první a hlavní rolí lídra firmy je vytvoření jasné a srozumitelné vize, kterou sdílí se všemi ve firmě a pro jejíž realizaci ve firmě nastaví procesy a podmínky. Proč je zrovna vize pro vybu…

ScaleUp TIP #61

ScaleUp TIP #61

Co s vámi dělají „dobře míněné” rady? Prudí vás? Vyvolávají pochybnosti? I když je takováto rada poskytována s nejlepšími úmysly, tak to může vyvolávat zbytečné napětí. Jak podat takovou dobře míněnou radu, aby…

ScaleUp TIP#48

ScaleUp TIP#48

Tentokrát přinášíme další tři přístupy, kterými se sportovní týmy odlišují od běžných firem. Budeme rádi, pokud nám do komentáře napíšete další, které vás napadnou.

ScaleUp TIP#47

ScaleUp TIP#47

V dalším pokračování ScaleUp tipu se zamýšlíme nad čtvrtým, pátým a šestým důvodem z deseti, které také ukazují na to, že zkrátka sportovní týmy fungují lépe než většina firem.

ScaleUp TIP#46

ScaleUp TIP#46

V tomto ScaleUp tipu se zamýšlíme nad třemi důvody z deseti, které ukazují na to, že sportovní týmy fungují často lépe než většina firem.

ScaleUp TIP#45

ScaleUp TIP#45

MYJETE AUTO Z PŮJČOVNY? V drtivé většině je odpověď záporná. A zeptáte-li se proč, tak odpověď je jasná. „Vždyť to auto není moje.”

ScaleUp TIP#44

ScaleUp TIP#44

PŘESTAŇTE ŘEŠIT ROVNOVÁHU PRÁCE A OSOBNÍHO ŽIVOTA, PRÁCE NENÍ NEPŘÍTEL!

ScaleUp TIP#43

ScaleUp TIP#43

Jak to jen pár firem zvládne... A proč ty ostatní ne.

ScaleUp TIP#42

ScaleUp TIP#42

Nový rok je za dveřmi, a tak je možná čas položit si pár otázek pro vaše podnikání v roce 2021. Tak vzhůru do toho a buďte k sobě upřímní.

ScaleUp TIP#41

ScaleUp TIP#41

Jak rozhodujete ve svých týmech? Podporujete jinakost a odlišné myšlení, snažíte se nalézt řešení s největším přínosem? Nebo je to o prosazování individuálních myšlenek jednotlivých členů v týmu?

ScaleUp TIP#40

ScaleUp TIP#40

Soupeříte o ty správné zákazníky? II.

ScaleUp TIP#39

ScaleUp TIP#39

Už několikátý tendr, kdy jsme neuspěli. Jak to, že naši konkurenti dokáží nabídnout výrazně levnější ceny? Vždyť nám to totálně zlikviduje profit!

ScaleUp TIP#38

ScaleUp TIP#38

Jaký typ manažera jste? Přemýšleli jste někdy o tom? Někdy může být užitečné podívat se na odpovědi z vyšší letové hladiny. Možná vám některá naše tvrzení pomohou lépe stanovit, na co se dále zaměřit ve svém ma…

ScaleUp TIP#37

ScaleUp TIP#37

V čem je odlišný leadership doby digitální od průmyslového věku? Jaké meta-dovednosti je třeba si osvojit, abychom se nestali brzdou v dalším růstu firmy nebo týmu, který vedeme?