O roli korporací, interní motivaci i životě v sítích

Luboš Malý se v LEGO věnuje technologickým inovacím, které budou vyrábět hračky budoucnosti. To zní jako dream job a naše povídání to jenom potvrzuje. Jako cestu k zavádění inovací často volí síťování lidí a tvoření komunit. Na tomto principu spoluvytváří i uskupení RedButton. Povídali jsme si o roli korporací, interní motivaci i životě v sítích.

Popsat přesně, čemu se Luboš Malý v LEGO věnuje, není snadné. Dá se ovšem určitě říci, že je to inovátor a prostředí firmy mu dovoluje zkoumat, jak spolu lidé komunikují, ale i to, jak si děti hrají. Pracuje s technologiemi, které v budoucnu budou hračky vyrábět. Sám tyto postupy poté pomáhá urychlovat.

Někdy vidí jako dobrý nápad zaměřit se na PR a posílit část propagace, jindy ho zase zaujme celý nový projekt, který poté musí prezentovat. Je zastáncem volnosti na pracovišti a věří, že nejlepším nadřízeným je si člověk sám. V rozhovoru s Danem Tržilem také popíše, jak se pracuje ve světoznámé dánské firmě, jaké zkušenosti si přinesl z Londýna i to, jaké inovace ho v posledních letech zaujaly.

V rozhovoru s Lubošem Malým se ještě dozvíte:

  • Co si Luboš myslí o firemní hierarchii a struktuře
  • Jaký je rozdíl mezi inovacemi ve výrobě, ve financích, či v inovačním centru
  • Proč nepovažuje LEGO za korporát
  • Jak si může člověk sám nastavit firemní procesy a pravidla