Pavel Csank
Jsem v úzkém kontaktu s majiteli firem a baví mě hledat cesty, jak je vzájemně propojovat a synergickými efekty podporovat růst jejich společností a tím i kvality českého firemního prostředí. Jako konzultant jsem navrhoval a aplikoval nástroje podpory podnikání a inovací v ČR i zahraničí. V současné době řídím tým Moravskoslezského inovačního centra v Ostravě (MSIC). Společně nastavujeme nové služby pro rozvoj místního podnikatelského prostředí a připravujeme novou regionální inovační strategii pro Moravskoslezský kraj, který nyní poznávám zblízka a přál bych všem, aby stejně jako já opustili stereotypy vnímání tohoto úžasného regionu a objevili sílu, kreativitu a odhodlání lidí, které zde potkávám.
S čím vám můžu pomoct?
• Jsem otevřený předávání a sdílení svých zkušeností v oblasti inovační politiky a firemního prostředí. Nacházím nové souvislosti a vytvářím nová partnerství.
• Služby MSIC nabízí pomoc majitelům firem, kteří narazili na překážku v dalším rozvoji podnikání. Umíme najít vhodného člověka, který jim pomůže překonat tento problém.
i O kraji 3 díl: Inovace hýbou krajem...
Do dalšího dílu podcastu "i O kraji" si Ivo Vondrák pozval Pavla Csanka, který stál u zrodu Moravskoslezského inovačního centra Ostrava a má hlavní podíl na jeho současné podobě a na jeho úspěchu. Mluvili spolu…
Účinkuje
Podpořme pozitivní myšlení. Jinak budeme regionem, kde nikdo nechce žít
Ekonomika Moravskoslezského kraje prochází radikální proměnou. A pokud má Ostravsko hrát i v budoucnu významnou roli, musí v jádru té změny být inovace. S pomocí digitálních technologií lze vylepšovat…
Pavel Csank, CEO MSIC
V areálu inovačního centra sídlí desítky firem. Jak se teď vypořádávají s pandemickou situací? Co jim chybí a co ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC) takovým firmám doporučuje?
Dostupná pomůcka pro paraplegiky. Češi vyvinuli exoskelet, který lidem po úrazu páteře pomůže chodit.
Další díl podcastu Budoucnost R zaměřený na exoskelet Unilexa, díky kterému mohou lidé po poranění páteře opět chodit. Vytvořila ho česká společnost MEBSTER. A jak to funguje?