Zuzana Třebická
Co dělat, když si spolu lidé v týmu nerozumí?
Jak stmelit tým, když si lidi v něm nerozumí? Zeptali jsme se zkušené mentorky a mediátorky Sandry Fridrichové.
Sara Polak: Stát éru digitalizace nemusí přežít
Je stát přežitek? Potřebujeme ho? Sara Polak je jednou z hlavních tváří popularizace umělé inteligence v Česku.
David Vrba – Chci pomáhat tomu, aby střední věk nebyl vnímán jako krize
V podcastu se dozvíte, jak se poučit z chyb, jak pracovat se svými “špatnými” vlastnostmi i jak David spolupracuje s firmami a rozvíjí je.
Tomáš Jindříšek - Nízké sebevědomí Čechů.
Víte, jak se v Čechách pozná úspěch? Nejprve se vám snaží kdekdo dokázat, proč to nebude fungovat.
Daniel Gamrot nejen o digitální produktivitě
V rozhovoru jsme se bavili o tom, jak si snadněji nastavovat priority, proč je potřeba umět se občas zastavit kvůli koncepční práci nebo jak pracovat správně s návyky, aby nám všudypřítomné technologi…
Libor Mertl: Od průšvihu k průšvihu s nadšením
Jak začala Liborova éra ve firmě ComAp? Čím se společnost zabývá? Jak dlouho trvalo vybudovat firmu, jež je ve svém oboru vlastně nejlepší na světě?
Je nutné vždy definovat, jakého obchodního manažera vlastně firma chce
Jak se B2B sales v očích Petra Pouchlého v Česku vyvíjel? Jak by měl manažer rozvíjet své podřízené? Kdo je podle něj v současné době obchodník?
Brain&Breakfast s Renatou Mrázovou - Jak vytvářet dobré pracovní prostředí
Snídaně o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován, kým je. Renata Mrázová také představí svou knihu Velké ženy z…
Kniha měsíce - květen
Kniha představuje co do šířky a hloubky zcela ojedinělou syntézu současného stavu vědeckého poznání, a to jak v oblasti přírodovědy, tak i humanitních věd.
Brain&Breakfast s Danielem Prokopem - Slepé skvrny
Neřešené problémy v českém sociálním systému, které se týkají exekucí, bytové nouze, nerovných šancí ve vzdělávání či pozice samoživitelek a chudších rodičů. Jaké věci může zhoršit pandemie koronaviru…
Vím, jak vyjít z krize jako vítěz - Jiří Kula
Jak řídit krizové situace, ať už firemní či soukromé, tak, aby z nich člověk vyšel jako vítěz? Jaké vlastnosti jsou pro to potřeba? Jak během krize komunikovat? Jak udržet motivaci během krize?
Michal Meško (Martinus)
V podcastu jsme probrali Mišovy začátky i inspirativní knihy. Jak firma Martinus, která je známá svou skvělou kulturou, dnes funguje? Řeč byla o hodnotách, struktuře, výběru lidí i neustálém učení...
Pavel Csank, CEO MSIC
V areálu inovačního centra sídlí desítky firem. Jak se teď vypořádávají s pandemickou situací? Co jim chybí a co ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC) takovým firmám doporučuje?
Vím, jak vystřelit firmu do vesmíru - Dagmar Císařovská a Lenka Vašková
Jak nastartovat vaší firmu pro růst? Jak získat strategické parťáky pro řešení témat vrcholového managementu? A v čem se liší mastermind skupina od networkingu?
OKR: jak na subjektivní výsledky?
Vyřadit nějaké cíle jen proto, že pro ně nemáme objektivní metriku, nechci. Jsem přesvědčen, že v našem životě neustále něco hodnotíme subjektivně.
Pavel Křepelka: Nejčastější překážky růstu firem
V další epizodě podcastu Na vlně podnikání přivítám Pavla Křepelku, Founder & Partner v Scale Up Impact. Pavel v rámci Scale Up Impact pomáhá firmám s růstem a škálováním.
Libor Mertl: Leadership?!
Mnohá prohlášení naznačují, že management je něco zastaralého a leadership je cestou vpřed do budoucnosti. Můžeme nahradit management leadershipem?
Dostupná pomůcka pro paraplegiky. Češi vyvinuli exoskelet, který lidem po úrazu páteře pomůže chodit.
Další díl podcastu Budoucnost R zaměřený na exoskelet Unilexa, díky kterému mohou lidé po poranění páteře opět chodit. Vytvořila ho česká společnost MEBSTER. A jak to funguje?
Odborník na zmeny Ján Uriga: Byť šťastný sa dá naučiť aj počas pandémie
Ján Uriga zdôrazňuje tri jednoduché metódy, ktoré nám pomôžu cítiť sa lepšie a viac v pohode.
Experti z pražského spolku naučí čechy rozumět umělé inteligenci
Přiblížit české veřejnosti základy umělé inteligence, zvýšit vzdělanost populace a přispět k rozvoji české ekonomiky. Takové cíle si klade česká adaptace mezinárodního online kurzu Elements of AI.
Vím, jak ve firmě budovat zdravé vztahy a prostředí - Dagmar Císařovská
Jak vypadá pozice Rodinného průvodce a jaký je její smysl? Jaké další netradiční pozice ve firmě existují? Jak implementovat projekt zaměstnávání osob se zdravotním postižením? A jaké má přínosy mezif…
Komentář: Tenhle byznys je i pro starý. Startup můžete rozjet i po padesátce
Když je vám 45, začínáte si klást divné otázky. Například: Bylo to už všechno? Proč jsem tady? Má smysl to, co dělám? Jsou mé nejlepší roky za mnou? Dokázal jsem něco?
Kniha měsíce - duben
Lukáš Hrdlička vybral knihu The Storyteller's Secret, která nás zavede do světa příběhů a také odhalí k čemu je nám vlastně umění vyprávět příběhy dobré.
Vím, jak fungovat ve firmě, která nemá šéfa - Milan Tomeš
Co je potřeba pro to, aby tým či firma mohly fungovat bez šéfa?
Vím, jak podpořit autonomii ve vzdělávání - Václav Fiala
Jak vypadá Václavova příprava na hodinu? Proč učitele přestává jejich práce bavit? Jsou děti po autonomní výuce připravené na přijímací zkoušky? A jak Václav komunikuje s rodiči?
Brain&Breakfast - Svoboda a zodpovědnost v kontextu dnešní doby
Michael Žantovský v této B&B mluví o neoddělitelných pojmech, které jsou zodpovědnost a svoboda. Pokud člověk není zodpovědný, nemůže být ani svobodný. Jakou souvislost to má v dnešní době?
Kniha měsíce - březen
Petra Drahoňovská vybrala knihu Váš osobní StartUp. Ve videu hovoří mimo jiné o tom, jak důležité je věnovat se své kariéře i v dobách, kdy neplánujeme nebo nejsme vystaveni žádným změnám.
Vím, jak uspět v životě - Karel Drchal
Jaký je Karlův recept na životní úspěch? Jak si nastavit úspěch v mysli? Jak si v této době udržet motivaci? Jak dostat do života aktivy, které vás budou motivovat? Jak si postavit vision board?
Brain&Breakfast - AI - parní stroj 21. století
AI je jen další krok v evoluci lidí. Aby vznikly technologie, je potřeba se podívat na úplný začátek. Co předcházelo hlavní technologické pokroky, či kam dnešní pokroky vedou?
Kniha měsíce - únor
Pavel Křepelka vybral knihu Scaling Up, která patří již dlouhá léta k povinné výbavě podnikatele. Ve videu se dozvíte proč Pavel knihu doporučuje a také třeba to, že jí přeložili do češtiny...
Vím, jak na finanční gramotnost - Hugo
Co je to finanční gramotnost? Jak ušetřit peníze? Jak zjistit, v jaké situaci se právě nacházíte? Proč lidé nemají rádi pojistky? Jak můžete zlepšit svou finanční gramotnost? Jak vypadá hra, kterou Hu…
Vím, jak pečovat o zaměstnance a nebát se změny - Lenka Miess
Proč a jak pečovat o zaměstnance? Jak vybudovat fungující tým? Jak vypadá dobrá péče o zaměstnance?
Kniha měsíce - Leden
Kniha, která si svým rozsahem váží času svého čtenáře. Nenápadně a čtivě nastavuje zrcadlo.
České montovny začínají zavírat. Jsou příliš drahé, tvrdí krizový manažer.
Montovny kvalifikované lidi nepotřebují. Český průmysl, postavený na montovnách a levné pracovní síle, ale konzervuje špatný vzdělávací systém. Začíná to být problém.
Vím, jak dělat ve firmě nástupnictví - Jan Slavíček
Kdy firma nebo jednotlivec potřebuje řešit nástupnictví? Co jsou karty Majetkové dvojče, a jak se s nimi pracuje? Co jsou první kroky při řešení nástupnictví? Podle čeho se vybírá zástupce?
Brain&Breakfast - Precizní medicína
Petr Hora se v Brain&Breakfast zaměřil na vývoj medicíny. V průběhu staletí se totiž medicína snažila pouze léčit, nyní se medicína snaží onemocněním hlavně předejít. Jak to ale funguje v praxi?
KoPr vánoční dárky jsou ready! ????????
Vánoční dárky, které pod stromečkem udělají parádu. Už je máte všechny?
Innovation Roadshow v době Covidí
Jako správní inovátoři jsme se přizpůsobili době Covidí. Jsme přesvědčení, že teď je ještě mnohem cennější sdílet si navzájem, co koho a kam posunulo a tyto inspirativní příběhy dostat mezi vás.
Nejde si jen koupit pár deka PR, je to dlouhodobá práce
Správný píárista zná svou firmu „jako své boty“, zároveň ví o slabinách novinářů.
Vím, jak na efektivní event marketing
Jak se má dělat správný teambuilding v podobě Jana Daneše? Poslechněte si podcast.
5 tipů, jak rychle a efektivně podpořit digitalizaci firmy
Filip Dřímalka je expert v oblasti digitalizace a digitální transformace firem. Na toto téma také letos vydal knihu HOT: Jak uspět v digitálním světě. V komentáři pro Forbes píše o tom, jak urychlit d…
Tipy pro stabilizaci a rozvoj organizace v turbulentní době
Aktuální situace ohrožuje většinu malých a středních firem. Chybí jim jistota a možnost předvídat. Jak v takové chvíli plánovat strategii nebo akční kroky? Jaké scénáře je třeba připravit? Co je klíčové pro pře…
Jak fungují Kamarádi do deště?
“Počet majitelů má být ideálně lichý a tři jsou moc”, jsme již 7 let důkazem toho, že to jde i jinak.
Vím, jak na hybridní firemní kulturu - Petr Skondrojanis
Éra hybridní firemní kultury je tady. Z části online a z části offline fungování firmy. Jak na to? Poslechněte si podcast.
Leadership v rozbouřené době
Jak můžete jako lídr komunikovat s lidmi ve vaší firmě, abyste společně zvládli současné výzvy co nejlépe?
Markéta Pěchoučková - kniha Radical help od Hillary Cottam.
Markéta Pěchoučková vybrala knihu Radical help od Hillary Cottam. Ve videu se dozvíte jak probíhal její výzkum...
Petr Pavel - Sloužit vlasti.
Sloužit své zemi může každý. Osobní příběh generála Petra Pavla nejen o službě v armádě.
HOTCAST – Josef Hajkr o řízení projektů, vzdělávání a novém způsobu řízení inovací
Josef Hajkr je matadorem poradenství a vzdělávání v oblasti projektového řízení. Jeho společnost SHINE Consulting je zajímavá nejen v tom, že pomáhá spoustě firem zavádět projektové řízení, ale i v to…
HOTCAST – Hana Jadavan o agilitě a osobním rozvoji
Hana Jadavan je mladá a horká krev českého agilního rybníku. Díky TOMBOLE a osobní odvaze se dostala k práci, kterou lze bez problému nazvat „dream job“.
Tomáš Šebek - Telemedicína může být cesta, jak řídit vlastní zdraví
MUDr. Tomáš Šebek - chirurg, lékař, dobrovolník na misích Lékařů bez hranic a zakladatel projektu uLékaře.cz. Rozpovídal se o důležitosti telemedicíny v době koronavirové i mimo ní, o nehodě, která mu…
NELIDSKÉ ZDROJE - O aktuálním stavu a etice umělé inteligence s Pavlem Wimmerem.
Co dnes zvládne umělá inteligence - Vývoj umělé inteligence ve vzdělávání - Kde budou pracovat lidé, které nahradí roboti
Michal Šrajer - Je nutné hledat cestu, aby lidé neztratili věci, které je motivují v práci.
Co má dělat firma, aby v současné době byl zaměstnanec na home office spokojený?
FUCKUP podcast - Tomáš Šebek: Klidně vezmu endoskop a podívám se vám do zadku.
Tomáš Šebek - chirurg, lékař bez hranic. Co pro něj znamená chirurgický fuckup?
Jakub Nešetřil - Jak může malá administrativní chyba zachránit firmu za miliardy?
Heureka podcast Tomáše Bravermana.
5 kroků jak ven z krize.
Jak budovat B2B vztahy v období krize?Jak se vypořádat s dramatickou změnou na trhu? Jak otočit kormidlem firmy? Jak adaptovat obchodníky?
Nahoře přednáška, dole pohoda. Jak vypadá slovník studenta v roce 2020?
Na papíře rok 2020 vypadá pěkně, realita nás už ale několikrát překvapila. O co letošek obohatil studentský život a jak z toho vytěžit co nejvíc?
Daniel Hejl - Productboard
Hodnoty, jako hlavní aktivátor. Daniel Hejl z firmy Productboard v tomto díle vysvětluje důležitost hodnot v rostoucí firmě. Ale jaké jsou další zásadní kroky k vytvoření "dobré" firmy? Jak důležitý je feedback…
35. díl - Vím, jak dělat vztahový byznys - Marek Mach
Proč je vztahový byznys důležitý a jak se k němu Marek Mach dostal? Jak dělat vztahový byznys, co je v něm důležité? A jak dlouho trvá, než se uzavře obchod, který je postavený na vztahovém byznysu?
Precizní medicína
Precizní medicína 5P. Znáte svoje predikce k onemocnění? Řešíte pouze příznaky, nebo chcete být připraveni dřív?