Spím málo, tak mě možná potká stařecká demence v padesáti, říká s nadsázkou Petr Skondrojanis

Zakladatel společnosti Cocuma, která prezentuje společnosti skrze jejich firemní kulturu, odpovídá na Karlínských 20.

Do čeho investují, jaká byla jejich první práce, kam si rádi zajdou na dobré jídlo či jaký největší fuckup ve své kariéře zažili? Na toto a mnohem více se v rámci formátu Karlínských 20 ptáme zajímavých osobností nejen českého byznysu. Sled otázek a odpovědí přibližuje ty, o kterých se u nás můžete běžně dočíst, v netradičním světle a dává nahlédnout pod pokličku jejich kariérních úspěchů. Proč Karlínských? Protože právě v této pražské čtvrti sídlíme nejen my, ale také celá řada dalších startupů, firem a jednotlivců, co stojí za pozornost.

Karlínských 20 jsme položili Petru Skondrojanisovi, zakladateli společnosti Cocuma, která lidem přibližuje firmy skrze jejich firemní kulturu. Proč mu záleží na tom, aby ráno nepršelo? Jaký nejpodivnější piercing kdy prováděl a bez čeho by ho lidé možná ani nepoznali?

V kolik chodíš spát a kolik toho průměrně naspíš?

Já jsem v tomhle trochu exot a pravděpodobně mě potká stařecká demence v padesáti, ale spím málo. Průměrně asi čtyři hodiny. Chodím spát mezi druhou a třetí ráno a vstávám v šest.

Jakou aplikaci v telefonu otevíráš ihned po probuzení?

Kalendář, protože vůbec nevím, co každý ten den budu dělat. A pak počasí, protože bych vždycky hrozně chtěl je na Vespě anebo ve starým Mini. A tam mi teče, když prší.

Ty nejzásadnější nástroje ve tvém telefonu a počítači?

Evernote na poznámky, Slack na týmový rychlý konverzace a Airmail, který mám i jako úkolovník a posílám si tam sám sobě maily, když si chci něco zapamatovat. Pak Photoshop, protože když dělám cokoliv, ať už je to nabídka, nebo summary z workshopu, tak chci, aby to bylo designově na úrovni. LinkedIn je must pro člověka z HR světa. Taky Waze navigace, podcasty, Apple Music a ještě Arround, do kterého se přesouvám ze Zoomu. Prohlížeč a bankovní aplikace nezmiňuju, ty jsou jasné.

Na jakém přístroji pracuješ nejčastěji?

Strašně mě baví Remarkable 2, nejvíc jsem samozřejmě na Macu (air M1) a na iPhonu. Ale když chci tvořit, přemýšlet anebo si číst knížku, tak Remarkable 2 je skvělá věc.