Systémy jsou bez disciplíny k ničemu

Pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání přijal profesionální manažer Roman Stupka. Roman si vyzkoušel práci v nejvyšších pozicích v řadě firem. Posluchačům tak poradí, jaké konkrétní rady majitelům velkých podniků dává, i to, jak sám sebe motivuje k lepším výsledkům.

Roman si po 20 letech v korporacích rozhodl vyzkoušet práci krizového manažera. Za svou kariéru zachránil několik firem, ale přiznává, že když musel nechat zavřít fabriku, bylo to pro něj fyzicky i emočně velice náročné. V rozhovoru proto popíše, co mnohdy dělají firmy a jejich majitelé špatně.

Co ve firmě nefunguje, pozná Roman zpravidla po prvních patnácti minutách na schůzi vedení rady. Většinou tak začne aplikovat několik základních pravidel, které posluchačům představí. „Musíte nastavit priority, proces komunikace a nezapomenout na peníze. Cash zabije spoustu firem, pokud ho nemáš,“ říká například. V závěru rozhovoru navíc popíše, jak si pomáhá udržet energii a pozitivní přístup a jaké konkrétní kroky sám každé ráno podniká.

V rozhovoru s Romanem Stupkou se ještě dozvíte:

  • Od jakých světoznámých podnikatelů čerpá inspiraci
  • Proč mají některé firmy problém najít nové lidi
  • Proč považuje kouče za nepostradatelnou součást osobního růstu
  • Co si myslí o vizi a jejích změnách