TIP Davida Vrby #002: Je tvůj šéf debil? Vyhoď ho!

Je tvůj šéf debil? Vyhoď ho!

Zní to možná trochu namyšleně. Jak bych mohl vyhodit svého šéfa? Jde to. Špatných šéfů je údajně asi 50 %. Většina z nich nejsou špatní lidé, jsou prostě jenom špatní lídři a manažeři. Taky jsem takový byl.

Když jsem se o této statistice dozvěděl, udělal jsem si vlastní inventuru šéfů. A věřte nebo ne, vyšlo mi to přesně 50 na 50. Mezi těmi špatnými hrál pomyslný neslavný prim jeden Dán. Ten dle mého názoru spadal dokonce do skupiny šéfů psychopatů. Těch jsou prý jenom 3 %. Nejsem psychiatr, nicméně pokud tento pán psychopat nebyl, sním švába. Dlouhodobě se o něm vědělo, že pracovat v jeho týmu je utrpení. Dokonce je velmi pravděpodobné, že jedna sebevražda v sousední zemi byla nepřímo spojena s jeho manažerským stylem.

Co dělat, když takového šéfa máte? Co když vidíte a cítíte, jak ubližuje vám i vašemu týmu? Mým cílem bylo udělat vše pro to, aby byl vyhozen. Vytvořil jsem alianci s globální šéfovou HR a několika dalšími lidmi, posbíral jsem argumenty a popsal chování svého šéfa neslučitelné s hodnotami 3M. A ejhle, za pár týdnů byl obávaný šéf poslán s poděkováním CEO do penze.

Pokud uvidíte, že někdo kolem vás, třeba i váš nadřízený, ubližuje lidem, konejte. 90 % chronických onemocnění je spojeno s nezdravým stresem, jak před týdnem uvedl v Praze Deepak Chopra.Je naší povinností chránit nejen sebe, ale i naše týmy, lidi kolem nás. Tohle jde v korporaci. V rodinné firmě majitele vyhodit zřejmě nepůjde. V tom případě je jediným řešením útěk.

David

Nepřehlédněte