TIP Davida Vrby #022: Čas, nebo energie?

Čas, nebo energie?

Myslím, že každý z vás byl minimálně jednou na školení time managementu. A co školení energy managementu? O tom se píše a mluví mnohem méně. Myslím, že řídit energii vaši a vašich lidí (pokud vedete tým), je neméně důležité.

Mnoho studií potvrdilo, že v průměru nejsme schopni pracovat týdně efektivně více než padesát hodin a že hlavním faktorem efektivity je energie, kterou při práci máme. Na té je dobré, že jsme schopni ji doplňovat. Víte, co vám energii dává, a co vám ji bere? Víte, jak je to u vašich lidí? Myslím, že toto jsou klíčové otázky, které by si měl klást každý lídr.

Ještě důležitější je znát na ně odpověď. Mě nabíjí diskuze, učení a sdílení. Snažím se maximalizovat čas s lidmi, se kterými mě to baví, a minimalizovat čas s těmi, kteří mě vysávají. Tak to mám i s aktivitami a místy. Podle této formule si zaplňuji svůj kalendář. Jinými slovy, zajímaví lidé a ti, které mám rád, hezká místa a aktivity, které mě baví, jsou můj osobní kompas.

A k tomu mám dva „energy boosters“. Jeden je běhaní. Když potřebuji doplnit energii, obouvám tenisky. Druhým je meditace.

Jak to máte vy? Mrkněte se do kalendáře. Tam najdete odpověď.

David

Nepřehlédněte

TIP Davida Vrby #078: Superstar vs Rockstar

TIP Davida Vrby #077: WAIT!

TIP Davida Vrby #076: Koučování? Ha ha ha…

TIP Davida Vrby #075: Meeting, meeting a zase meeting!