Jan Mašek o spolupráci, inovacích a komunitě Red Button

O setkání členů Red Buttonu Honza říká: „Když se potkají chytří lidé na jednom místě, začne to bublat.“ V rozhovoru s Danem Tržilem vysvětlí principy, na kterých Red Button stojí a popíše počátky i plány do budoucna…

Jan Mašek pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra. Tam se naučil propojovat a půjčovat si různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně našli win-win řešení. Je také zakladatelem sítě Red Button.

Když už nechtěl inovovat pouze nadnárodní konglomerát 3M, rozhodl se inovovat Československo, jak sám říká. Ponořil se do projektu Red Button, který spojuje špičky v oborech v Česku a na Slovensku. Pořád se sám učí, že spolupráce je klíč k budoucnosti.

Když se potkají chytří lidé na jednom místě, začne to bublat.

Jan v rozhovoru s Danem Tržilem vysvětlí principy, na kterých společenství stojí a popíše počátky i plány do budoucna. Vysvětlí, že se nejedná o elitní klub, ale spíše o několik desítek lidí, kteří pochopili, že spolupráce přinese více než soupeření a že inovace znamená více než výdělek.

V rozhovoru s Janem se dozvíte:

  • Jací lidé se stávají členy Red Button
  • Jak Red Button v praxi funguje
  • Proč nechat lukrativní zakázku někomu, kdo ji zvládne lépe než my
  • Co je potřeba, když chcete dělat koncepční práci a proč je zde nutné zapomenout na výdělek
  • Proč by si lidé v Československu měli více věřit