Brain&Breakfast s Michalem Lidayem - Energia firmy pramení v kultúre

Michal Liday, host květnové Brain&Breakfast, si vytyčil ambici nechat nás prostřednictvím svého povídání trochu nahlédnout do tématu firemní kultury skrze kuchyni Tatra banky. Velkým zadostiučiněním by pro něj bylo, pokud si diváci vezmou něco z jeho povídání jako malou inspiraci pro sebe. Hned v úvodu uvedl, že hovořit na téma firemní kultury vnímá jako privilegium. Zároveň však doplnil, že jde o neskutečně náročné téma, protože v něm neexistují žádné univerzální pravdy. Ze své zkušenosti je ale přesvědčen, že firemní kultura má zásadní vliv na výkonnost a fungování firmy.

Před vlastním představením konceptů, na kterých stojí firemní kultura Tatra banky, bylo potřeba zasadit celé povídání do kontextu toho:

 • že je Tatra banka silně heterogenní prostředí,
 • jaké 2 osobní charakteristiky Michala Lidaye hrály roli,
 • za která 2 témata cítí ultimátní zodpovědnost jako CEO banky, která se dostala jako “best practice” do nejnovější učebnice o strategii,
 • že existuje matematická rovnice, kterou lze vyjádřit firemní kulturu.
Noční můrou by bylo, kdybychom kulturu takto komplexního systému neovlivňovali

Ke každému ze 7 konceptů, které pomohly Tatra bance posunout svou firemní kulturu na současnou úroveň, se dozvíte nejen o jeho specifické síle, ale také o možných težkostech při jeho aplikaci:

 1. roadmapa
 2. magický trojúhelník
 3. employer promise
 4. brand promise
 5. společenská zodpovědnost
 6. posedlost mládím
 7. reinveční cykly

Zaujalo?

Užijte si záznam či poslech a přijďte na další snídani. Těšíme se!


Kam dál?

Brain&Breakfast s Ondrášem Přibylou - PROČ SE NECHOVÁME PODLE TOHO, CO VÍME

V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru. Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme?

Brain&Breakfast s Pavlem Moricem - Umění žít

Povídání Pavla Morice v této B&B lze shrnout jako velmi živé, na vlně inspirace, plné aha momentů, humoru a pozitivního probouzení k větší touze žít autenticky svůj život.