#Dobrý život
Brain&Breakfast s Janem Romportlem: Jak může AI pomoci v současné krizi duševního zdraví?
Jan Romportl je expert na umělou inteligenci, zakladatel startupu Elin.ai, konzultant a technologický partner ve společnosti Presto Ventures. Za pomoci umělé inteligence řeší palčivé problémy v oblast…
Brain&Breakfast s Dodo Dobríkem - Design jako nástroj společenských změn
Dodo Dobrík se ve své přednášce zamýšlel nad rolí grafického designu a grafického designéra v současné společnosti. On sám vytváří design, který vychází z potřeb společnosti a pracuje s emocemi. Dodo…
Vím, jak lépe rozvíjet potenciál Česka - Martin Lupa
Martin Lupa je networker, který rád hledá „ostrůvky pozitivní deviace“ v české společnosti a snaží se tyto ostrůvky propojovat. S Jirkou Brédou mluvili o tom, jak se Martin dostal k tomu, čemu se věnu…
Brain&Breakfast s Danielem Prokopem - Každý problém má řešení
Co kdybychom zkusili řešit velké a celospolečenské problémy bez domněnek, emocí, populismu nebo třeba ega, ale zato se strukturovanými daty?
Brain&Breakfast s Otakarem Foltýnem - Vliv války na Ukrajině na bezpečnost ČR
Proč chce někdo válčit, přestože válka s sebou nese řadu negativ a velké utrpení? Jak je možné, že se do nesnází postupně dostává celá společnost, aniž by to bylo do očí bijící? Jaké mechanismy za tím…
Reset je zpět! Co je to imposter syndrom a co s ním?
Petr Skondrojanis a Lukáš Augustín se v dalším dílu RESETu zaměřili na tzv. syndrom podvodníka. Petr se v rozhovoru podělil o svou osobní a velmi čerstvou zkušenost právě s tímto problémem.
Brain&Breakfast s Martinem Poliačikem - Jak v postfaktické době hledat cesty k našim blízkým?
Jak komunikovat s lidmi, aniž byste se museli vyhýbat třaskavým tématům a vyhnuli se zbytečným konfliktům? Jak ustát náročné diskuze se svými blízkými v případě, že máte rozdílné názory?
Brain&Breakfast s Lindou Štucbartovou- Hranice, komunikace a vztahy v kontextu hrubnoucí společnosti
Jak si vymezit své hranice, jak správně reagovat a co dělat, když se cítíte být v ohrožení? Tak nejen s tím poradila na listopadové Brain&Breakfast Linda Štucbartová, která se aktuálně věnuje šíření u…
Brain&Breakfast s Karolínou Presovou - Homo Digitus aneb Člověčenství v další dekádě
Do rozvoje umělé inteligence a svých nových digitálních dovedností investujeme tolik energie, že občas zapomínáme pečovat o náš duševní prostor a mentální zdraví. Jak tedy udržet svou duši vyživenou i…
Brain&Breakfast s Ondřejem Koudelou- První pomoc aneb BOZP život nezachrání
Jak obstojíte v krizové situaci, když potřebuje někdo vaši pomoc? Dokážete poskytnout správně první pomoc? Na srpnové Brain&Breakfast si na tuto otázku mohli upřímně odpovědět všichni přítomní. Ondřej…
Brain&Breakfast s Eliškou Remešovou- Emoční první pomoc
Eliška Remešová se během snídaně zaměřila na téma emoční první pomoci, která je v posledních letech čím dál tím více potřebná a vyhledávaná. Poradila, jak se zachovat v různých krizových situacích a j…
Brain&Breakfast s Abhejali Bernardovou - Dokážeme víc, než si většinou odvážíme připustit
Jak nastavit svou mysl tak, abyste dokázali zdolávat běžné i náročné výzvy, a to nejen ty sportovní?
Brain&Breakfast s Michalem Miovským - Návykové látky a jejich regulace
Proč je téma regulace návykových látek tak složité? Proč bez pochopení a znalosti historie není možné toto téma úspěšně řešit a vyřešit už dnes? V čem tkví komplikovanost vztahů různých stran a jejich…
Brain&Breakfast s Petrem Skondrojanisem- Jedinečnost
Petr Skondrojanis se v rámci své inspirativní přednášky na Brain&Breakfast věnoval tématu jedinečnosti. Prozradil, jak ji hledá u sebe, jak ji dostává do svého podnikání a jak pomáhá designovat firemn…
Brain&Breakfast se Soňou Klepek Jonášovou - Hodina udržitelnosti
Z udržitelnosti se stal fenomén. Když si ale položíme otázku, jestli opravdu tušíme, co je do ní zahrnuto, proč tak raketově stoupla pozornost jí věnována a proč by nás vlastně měla zajímat - umíme od…
Brain&Breakfast s Tomášem Šebkem - Ministr zdraví
Než drahou léčbu, mějme levnou prevenci. Než dlouhý bolestivý život, raději kvalitní, prožitý déle ve zdraví. Do roku 2030 zvýšíme v ČR počet let prožitých ve zdraví o 5 let. Pomůžete?
Brain&Breakfast s Janem Háblem - Na charakteru záleží
Škola má být "dílnou lidskosti", nikoli "mučírnou ducha", říkal před 350. lety J. A. Komenský, a neúnavně trval na tom, že pravé vzdělání znamená "znát dobré, chtít dobré, konat dobré, a to i když se…
Vize, které věří i miliardáři. Aneb jak Učitel naživo Jana Straky pomáhá měnit Česko
Jan Straka, jeden z mála českých absolventů Harwardu, se rozhodl pracovat v neziskovém sektoru. Doufá, že díky jeho činnosti bude časem Česko takové, jaké si všichni přejí. Chytřejší, sebevědomější i…
Vedou sociální sítě mladé do pekel?
Mladá generace nečte knížky a jen sleduje mobily a internet, co z nich bude?! Je to ale opravdu tak jednoduché? Média, způsob přijímání informací, trávení volného času a zábava – to vše se vyvíjí čím…
Mladí lidé spadli během covidu do apatie, říká Martin Holečko. Inspiraci jim chce vrátit konferencí Future Port Youth
Martin Holečko představuje konferenci Future Port Youth, pomocí které chce dodat inspiraci do škol po celé Evropě a vrátit mladým lidem nadšení a chuť poznávat.
MUDr. Filip Tylš, Ph.D.: Co ví věda o psychedelikách. Drogy nebo terapie budoucnosti?
Hostem Dana Tržila byl v tomto dílu podcastu Proti Proudu Mudr. Filip Tylš, neurovědec a psychiatr.