Lukáš Uhl, krizový manažer a propagátor používání business intelligence nástrojů, byl hostem v podcastu Data Talk. S Jirkou Vicherkem mluvili nejen o datové kultuře nebo o zavádění BI reportingu do ří…
Už pěknou chvíli tu sedím a pravidelně odcházím od počítače, abych pověsil prádlo, abych se napil nebo najedl, a prostě mi to nejde. Když si k tomu sednu, okamžitě najdu potřebnější aktivitu a za chví…
Lukáš Jelínek působí jako Computer Vision Engineer v Pocket Virtuality, české technologické firmě, která pomáhá firmám spolupracovat na dálku v reálném prostoru. Základem jejich řešení je 3D rekonstru…
Co se Vám vybaví, když se řekne sprint? Mně se, v souvislosti s probíhajícím mistrovstvím světa v atletice, nakreslí v hlavě poměrně jasný obrázek. Enormní úsilí za krátký čas. Všechny svaly napumpova…
Před snídaní Brain&Breakfast jsem se profesora Beneše ptal, jak vlastně vychovává své nástupce a jaké byla jeho cesta. Už dříve jsme se bavili o tom, že je v jeho oboru nejdůležitější rozhodnutí neop…
Častokrát mám v hlavě nějaký obraz, za kterým jdu. Dělám něco intuitivně,často neřeším proč a prostě jdu. Sem tam diskutuji s lidmi kolem, že bychom měli dělat to nebo to a ono se to děje. Ale děje se…
V dnešní době je většina z nás stále připojena k síti. Je ale plně na nás, kolik a jaké bajty budeme stahovat a také samozřejmě kolik a jaké budeme do sítě nahrávat.
Poslední týden jsem stahoval výraz…
Zbožňuju vodu a moře. Miluji plavání, potápění, šnorchlování, paddleboard, kajak, windsurfing a prostě vše, co se dá v moři dělat. Je krásné se na ně jen dívat a pozorovat tu sílu a klid. Koukání na t…
Existují zážitky, které chcete, aby trvaly navždy. Pro někoho je to třeba setkání s lidmi, které dlouho neviděl, pro jiného třeba chození po horách. Každý má své chvilky a prožitky, které by si chtěl…
Strom je zajímavá věc, která má mnoho funkcí. Z dětství si pamatuji, že jsme se jezdili dívat na tisíciletou lípu do Klokočova. Byl jsem fascinovám těmi obručemi, které ji držely. Tak nějak jsem si ne…
Jirka Bréda si do podcastu Vím, jak... pozval Martina Luckého, zakladatele technologické společnosti BizMachine. V rozhovoru uslyšíte, co znamená přesná segmentace a proč ji firmy potřebují. Dozvíte s…
Jak často uklízíte, kdy děláte velký úklid a kdy třeba ten generální? Přemýšlel jsem, co mě donutí k úklidu v rámci nějakého projektu. Často ta potřeba také vychází z toho, kdy se někdo přidá do týmu…
Přemýšlení o nice to have věcech se mi objevilo v souvislosti s diskuzemi o krizích ve firmách, které odřezávají vše nepotřebné, aby je překonaly. Častokrát je na prvním místě marketing, vzdělávání ne…
Tenhle pojem, který Martin Vasquez představil v rámci své Brain&Breakfast jsem neznal a docela to se mnou zamávalo. Nejprve jsem se tomu smál, ale s odstupem času na to musím pořád myslet.
Vlastimil Nigrin, který dlouhodobě pracuje v bankovnictví, přijal pozvání do podcastu Vím, jak... Jirka Bréda s ním natočil rozhovor, ve kterém uslyšíte, že bankovní trh je velmi tvrdý. Vzhledem k tom…
V posledních měsících na mě odevšad vyskakují informace, abych investoval. Objevují se slova jako inflace, stakflace, akcie, NFT, krypto, S&P 500, státní dluhopisy, nemovitosti, medvědí trend a mnoho…
Pamatujete na ni? Třeba představa o nějakém místě nebo o člověku. Romantizujeme si staré časy nebo třeba indiány v pralese. Staré časy a středověk rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou a indiáni…
Na konferenci Podnikatelia, spojte sa! od Jána Košturiaka jsme diskutovali o zakořenění, vztahu k půdě, lokálním podnikání nebo třeba o chudobě, která se kolem nás šíří. Vedle toho je tu svět NFT, met…
Kutilství je super, děláte práci, která vás baví a také kdy vás zrovna baví. Je to asi jako být hobby sportovec. Nic proti kutilství a hobíkům, pokud je to má cesta a jsem na ní spokojený. Kutilství z…
Tohle slovo mi zvoní v uších po Brain&Breakfast Digestivu, který navazoval na snídani se Simonou Bagarovou. Miky Škoda do něj vnesl zajímavý a pravdivý pohled, který mě úplně dostal.
Dan Tržil si do svého podcastu Na vlně podnikání pozval Martina Paličku ze společnosti Etnetera Group, která už 12 let funguje na principech svobodných firem. Martin se podělil o řadu zkušeností z tét…
Kniha Atomové návyky říká, že díky pravidelnosti a cílenému tréninku se mohou za nějaký čas stát velké věci. Ten čas a ty velké věci mi v diskuzi připomněl Petr Šídlo. Povídali jsme si o salesu B2B ko…
Tohle slovo se mi v poslední době začalo objevovat v hlavě. Opakující se činnost, ve které člověk nemá srdce, je cesta do pekel. Snažím se proto ve všem, co dělám, do rutiny nespadnout. Rutina je začá…
Dalibor Pulkert byl hostem v podcastu Oslí můstek. S jeho moderátory mluvil nejen o inovacích nebo o tom, jestli se dá podnikatelské myšlení naučit. Uslyšíte také, jak by měl vypadat dobře sestavený p…
Jirka Bréda si do podcastu Vím, jak... pozval Martina Hurycha, který 20 let působil v globálních výrobně-obchodních společnostech. Jeho specializací jsou B2B obchody s dlouhým prodejním cyklem.
Když jsme diskutovali s Jánem Košturiakem a účastníky v rámci posledního R(e)Beleadera v Kláštoře pod Znievom, odnesl jsem si v hlavě tři věci. Rád bych je trochu rozebral.
Tohle téma mě provází opravdu dlouho. Už ve 3M jsem se setkal s tím, že byla firma rozdělena do více než třiceti divizí a každá fungovala velmi odděleně. Problémy, které se čas od času objevovaly, spo…
Nahota je něco, co normálně neukazujeme, ale někdy není od věci se trochu odkopat. Pozor, nikoho nenabádám k nudismu nebo veřejnému odhalování, jde mi spíše o symbol. Je to symbol naprosté otevřenosti…
V poslední době vzpomínám na svého trenéra squashe. Měl jsem jich v životě pár a ten první, který trénoval i poté polskou reprezentaci, mi jednou řekl zajímavou věc. Ta se mi zaryla do mozku hodně hlu…
Poslední setkání síťových product ownerů a také Scale Up tip Pavla Křepelky mi do hlavy vložilo téma angažovanosti. Pavel mi v tipu navíc připomněl, že sedm z deseti lidí nejsou v práci angažovaní.
Schody jsou jedno z prostředí v Hejného matematice. Právě ty se mi vybavily, když jsem přemýšlel o fungování sítě Red Button v kontextu poslední retrospektivy, kterou jsme absolvovali.
Učení v síti o DAO v kombinaci s diskuzemi ohledně vize 2.0 mě zavedlo k myšlenkám kolem skóringu lidí. Skóring používáme vlastně při jakémkoli rozhodování. Píšeme si plusy a mínusy, SWOT tabulky, sof…
Hodně teď přemýšlím, pozoruji a vybavuji si i z minulosti, co pro koho znamená dobrý výsledek. V poslední době stále silněji dávám výsledek navíc do přímého vztahu se slůvkem spolupráce.
Svět není ideální, ale já věřím, že je v naší moci cokoli změnit. Můžeme si buď vzdychat a klábosit o tom v hospodě, nebo můžeme začít něco dělat a přetvářet svět kolem nás do tvaru, který chceme.
Novoroční předsevzetí si už dávno nedávám. Pokud se totiž jedná o výzvy, mám jich v životě celou řadu a vůbec nesouvisí s ročním cyklem. Je sice dobré se ohlédnout a konec roku s přidruženým volnem je…
Lukáš Hrdlička v podcastu Bez grantu?! vysvětluje, proč byste se i vy měli naučit poutavě mluvit o věcech, které děláte. Říká, že vystupování na veřejnosti může natrénovat každý, stačí jen znát ty spr…
Stává se mi, že se s někým potkám nebo chvíli jdu s někým životem a pak jasně uvidím, že by se dal jeho nebo její potenciál rozvinout. Prostě před sebou vidím člověka s obrovským talentem a představuj…
Pokud chcete být v podnikání úspěšní, musíte být součástí komunit. Právě o networkingu a jeho zásadním významu v byznysu mluvil Petr Pouchlý v podcastu Bez grantu?!.
Jitka Dvořáková se s námi podělí například o to, jak pozdě může ještě začít druhá kariéra a jaké byly významné momenty, které ovlivnily její život i kariéru.
Společně nakoukneme do nového a rychlého s…
Uvědomil jsem si, že stále vytváříme něco, co je pro nás vzácné a nové, abychom mohli konzumovat a být in. A když už nemůžeme vytvářet trendy na naší konečné planetě, začínáme je nově vytvářet ve virt…
Tento pojem jsem poprvé slyšel na koučovacím výcviku od Radka Bahbouha. Od té doby na něj často myslím a jsem někdy dost nesnesitelný ke svému okolí právě proto, abych se nedokončeného tvaru zbavil.
Stabilita firmy a podnikání se dá měřit jistotou příjmu. Pokud existuje dobře predikovatelný příjem můžeme krásně plánovat, vzdělávat se, inovovat a všechny věci, na které zapomínáme, když se honíme z…
Jan Mašek mluvil v podcastu Silná káva o síti Red Button. Dozvíte se například, jak důležité je na cestě k úspěchu propojování s jinými lidmi. Uslyšíte, co vedlo ke vzniku této sítě, jaké je její posl…
Ondřej se ve svém Brain&Breakfast povídání zaměřil hlavně na svou kariérní cestu a co se během ní naučil. Zmínil také svůj vztah k penězům a vznik Nadace rodiny Vlčkových. Ta velmi výrazně vstoupila d…
Petr Pouchlý v podcastu SIT Port vysvětloval, co je to gamifikace a jak se dají principy z herního světa plného zábavy úspěšně využít v tvrdém byznysu.
Dan Tržil si povídal s Dušanem Quisem, CEO pojišťovny Alianz. Během rozhovoru probrali řadu věcí z pojišťovnictví. Věnovali se například tomu, jak jej proměňuje automatizace a digitalizace.
Jan Mašek přijal pozvání do podcastu Cesty vítězů. S Pavlem Pumprlou rozebrali paralely sportu a byznysu, užitečnost změn, důležitost budování vztahů nebo význam pracovitosti a disciplíny.
Petr Skondrojanis byl hostem slovenského podcastu Silná káva. Věnoval se především základním pilířům moderní firemní kultury a hodnotám firem, kterým sám věří.
Jednou z hlavních výzev byznys modelů založených na předplatném je schopnost měřit jejich úspěšnost. K čemu nám tak může být užitečný Churn Rate, CAC
nebo LTV při vyhodnocování rentability byznys modelů postav…
Firmy s opakovanými tržbami od stejných zákazníků mají na trhu obecně mnohem vyšší valuaci. Modelů předplatného se nabízí mnoho, tak který může být nejvhodnější právě pro vás?
Automatičtí zákazníci jsou generátoři vašich opakujících se tržeb. A opakující se tržby jednoznačně zvyšují hodnotu vaší firmy a snižují stres při jejím řízení. Ladíte svůj byznys model ve prospěch automatickýc…
Tomáš Páral je spoluzakladatelem a CEO technologické společnosti MoroSystems, která vyvíjí software, zajišťuje podporu nástrojů Atlassian a je certifikovaným partnerem projektu Bankovní identita.
Vliv koronaviru na vzdálenou výuku na vysokých školách, dopad na výrobu kol i témata spojená s digitalizací – proč jsou pro inovace ve firmách důležité rozmanité zkušenosti?
S Markem se podíváme na témata od inovace práce v digitálním světě, přes rozdíly mezi agenturním a online byznysem až po řadu konkrétních aplikací a technologických trendů.
Když je vám 45, začínáte si klást divné otázky. Například: Bylo to už všechno? Proč jsem tady? Má smysl to, co dělám? Jsou mé nejlepší roky za mnou? Dokázal jsem něco?
Pokud vás zajímá jak se Melvil vyrovnal s pandemií, jaký nový byznys rozvíjí, jaké nástroje využívají k práci nebo jaké nové nástroje se jednou budou používat pro práci s informacemi, tento díl se vám…
V knížce Paula Coelha zazněl citát "Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit." No já říkám, když se pro něco rozhodnou ženy, pak jdou všechny vesmíry stranou, aby nepřeká…
Podle Petra Rokůska ze společnosti Nano Energies v budoucnu exponenciálně poroste spotřeba elektřiny nutné pro výpočetní operace pro umělou inteligenci a související technologie. Co to znamená pro naš…
Libor a Martin jsou spolumajitelé a spoluzakladatelé inovativní společnosti ComAp, která je světovou jedničkou ve výrobě řídících jednotek do průmyslu a energetiky.
Mimo jiné se dozvíte, jak vybudova…
Pavel Šiška je vedoucím partnerem společnosti Deloitte a v podcastu Hotcast se od něj dozvíte, jak vypadá práce ve velké konzultační firmě 21. století, jaké dovednosti budou zapotřebí v budoucnosti, i…
Dnes se opět vrátíme k tématu efektivního marketingu. Budeme zkoumat, jak vysoké náklady na akvizici zákazníka ještě dávají smysl a také o tom, jak zvýšit hodnotu businessu, který vám zákazník přináší.
Dnes se podíváme na to, jak řešit problémy, které přináší multichannel. Jak zajistit, abychom se k zákazníkovi chovali jako firma způsobem, aby byl spokojený a přinášel nám zisk.
Když se dáte do řeči se zakladatelem start-upu, či majitelem e-shopu a zeptáte se ho, jak se mu daří s podnikáním, co vám odpoví? Dost pravděpodobně bude mluvit o tom, co vše má před sebou, jak mění,…
Přednáška Irči Zatloukalové a Jirky Vicherka z konference E-business Fórum 2019. Na případech Shopsysu, Kebooly a SingleCase ukazují, že úspěšná komunikace na úzkou cílovou skupinu závisí na schopnosti vytvářet…
Jak vypadala cesta kluka z pražského sídliště k rodinné firmě ve východočeském Broumově? Proč založil neziskovku, která oživuje rozsáhlý komplex kláštera Broumov? Jaká je budoucnost venkova ve 21. století?
„Naší dlouhodobou vizí je aktivně přispět, aby se ze střední Evropy stal světový leader pro inovace, vznik nových firem a podporu růstového mindsetu“ — Outboxers
Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení cookies" a kdykoliv jeji můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Informacích o zpracování osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?
Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.
Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.
Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.