Přemýšlení o nice to have věcech se mi objevilo v souvislosti s diskuzemi o krizích ve firmách, které odřezávají vše nepotřebné, aby je překonaly. Častokrát je na prvním místě marketing, vzdělávání ne…
Tenhle pojem, který Martin Vasquez představil v rámci své Brain&Breakfast jsem neznal a docela to se mnou zamávalo. Nejprve jsem se tomu smál, ale s odstupem času na to musím pořád myslet.
Virtuální realita nebo lidský dotek? Dárky nebo pozornost? Když se nejstarší generace neptáme na jejich potřeby, nebude se na ně jednou nikdo ptát ani nás. Povídání o tom, že i jeden člověk může rozhý…
Pavel Pumprla si do podcastu Cesty vítězů tentokrát pozval Zdeňka Haníka. S tímto volejbalovým trenérem, sportovním funkcionářem a podcasterem probrali například to, proč je ve sportu i v životě důlež…
Ředitel Skaustkého institutu Miloš Říha přijal pozvání do dalšího dílu X-Challenge. Miky Škoda, který je sám skaut, s ním během rozhovoru mluvil o skautingu jako životním přístupu nebo o myšlenkách a…
V posledních měsících na mě odevšad vyskakují informace, abych investoval. Objevují se slova jako inflace, stakflace, akcie, NFT, krypto, S&P 500, státní dluhopisy, nemovitosti, medvědí trend a mnoho…
V tomto díle článku Hana Jadavan prozrazuje poslední dva tipy na to, jak se stát skutečným mistrem návyků. Dozvíte se, že je dobré nebýt na vytváření návyku sám a že nemá smysl tlačit na pilu.
Karel "Kovy" Kovář přijal pozvání Dana Tržila a společně natočili další díl podcastu Proti Proudu. V rozhovoru uslyšíte, jak vypadá férová spolupráce, jak najít balanc nebo proč je dobré experimentova…
Ve čtvrtém díle článku o vytváření návyků Hana Jadavan přidává další tipy a hacky, díky nimž ještě zvýšíte šanci, že se vám podaří nový návyk zvládnout.
Pamatujete na ni? Třeba představa o nějakém místě nebo o člověku. Romantizujeme si staré časy nebo třeba indiány v pralese. Staré časy a středověk rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou a indiáni…
Libor Mattuš natočil rozhovor s Jiřím Procházkou, českým bojovníkem v MMA. Mluvili spolu o nastavení mysli, disciplíně, chybějících vzorech v mužském světě nebo Buteykově metodě dýchání.
Ve třetí části pětidílného článku Hanka Jadavan radí, jak si udržet návyk, který jste si pracně osvojili. Dozvíte se, jak vydržet a nepřestat a proč je důležité sledovat své pokroky.
Ve druhém díle pětidílného článku se Hana Jadavan dělí o osvědčené tipy, které vám pomohou skutečně začít s budováním návyků a díky nimž budete konečně úspěšní.
Na konferenci Podnikatelia, spojte sa! od Jána Košturiaka jsme diskutovali o zakořenění, vztahu k půdě, lokálním podnikání nebo třeba o chudobě, která se kolem nás šíří. Vedle toho je tu svět NFT, met…
Moderátoři podcastu Brain We Are CZ tentokrát opustili svá klasická témata a vyptali se Petra Ludwiga na věci, které je zajímaly nejvíc. Vznikl rozhovor plný informací o myšlení, komplexních systémech…
Kutilství je super, děláte práci, která vás baví a také kdy vás zrovna baví. Je to asi jako být hobby sportovec. Nic proti kutilství a hobíkům, pokud je to má cesta a jsem na ní spokojený. Kutilství z…
Dnes je možné najít miliony různých informací, návodů, doporučení i technických vychytávek, které nám mají pomoci na cestě k lepším zítřkům. Pro všechnu tu složitost ale často zapomínáme na úplné zákl…
Tohle slovo mi zvoní v uších po Brain&Breakfast Digestivu, který navazoval na snídani se Simonou Bagarovou. Miky Škoda do něj vnesl zajímavý a pravdivý pohled, který mě úplně dostal.
Kniha Atomové návyky říká, že díky pravidelnosti a cílenému tréninku se mohou za nějaký čas stát velké věci. Ten čas a ty velké věci mi v diskuzi připomněl Petr Šídlo. Povídali jsme si o salesu B2B ko…
Tohle slovo se mi v poslední době začalo objevovat v hlavě. Opakující se činnost, ve které člověk nemá srdce, je cesta do pekel. Snažím se proto ve všem, co dělám, do rutiny nespadnout. Rutina je začá…
Libor Mattuš, odborník na chladovou terapii a biohacking, byl hostem v podcastu Byznys nářez. Dozvíte se, jak může vrcholový manažer snadno dosáhnout fyzické i psychické pohody.
Dalibor Pulkert byl hostem v podcastu Oslí můstek. S jeho moderátory mluvil nejen o inovacích nebo o tom, jestli se dá podnikatelské myšlení naučit. Uslyšíte také, jak by měl vypadat dobře sestavený p…
Ať jste start-up nebo korporát, měli byste (a do budoucna zcela jistě budete muset) umět fungovat velmi flexibilně. Klíčem k úspěchu bude schopnost rychle se adaptovat, velmi dobře prioritizovat a v n…
Pozvání do podcastu Proti Proudu přijal hudebník a skladatel Karel Havlíček, kterému se podařilo prosadit v Hollywoodu. S Danem Tržilem mluvili nejen o filmové hudbě. Dozvíte se také, proč jde technik…
Tentokrát byl hostem podcastu Cesty vítězů David Vencl, freediver a držitel světového rekordu v plavbě pod ledem bez neoprenu. S Pavlem Pumprlou probrali, co je vlastně normální nebo jaké vzorce si ča…
Když jsme diskutovali s Jánem Košturiakem a účastníky v rámci posledního R(e)Beleadera v Kláštoře pod Znievom, odnesl jsem si v hlavě tři věci. Rád bych je trochu rozebral.
Tohle téma mě provází opravdu dlouho. Už ve 3M jsem se setkal s tím, že byla firma rozdělena do více než třiceti divizí a každá fungovala velmi odděleně. Problémy, které se čas od času objevovaly, spo…
V posledním dílu série "Jak přečíst 52 knih za rok" zjistíte, jak a proč Hana Jadavan poslouchá audioknihy. Přidává i tipy na to, jak kombinovat audioknihu s její fyzickou verzi.
Ve čtvrtém díle série "Jak přečíst 52 knih za rok" se od Hany Jadavan dozvíte, díky čemu se jí daří ve čtení vytrvat. Opět přidává vyzkoušené hacky, které mohou s udržením motivace pomoci i vám.
Ve třetím díle série "Jak přečíst 52 knih za rok" se Hana Jadavan dělí o svoje zkušenosti s tréninkem pozornosti. Přidává řadu tipů pro nácvik a udržení pozornosti při čtení.
Nahota je něco, co normálně neukazujeme, ale někdy není od věci se trochu odkopat. Pozor, nikoho nenabádám k nudismu nebo veřejnému odhalování, jde mi spíše o symbol. Je to symbol naprosté otevřenosti…
Spoločenstvom sa nazýva organizované zoskupenie ľudí alebo inštitúcií na základe spoločného presvedčenia, záujmov alebo potrieb, v ktorom si jeho členovia cielene pomáhajú.
Ve druhém díle série "Jak přečíst 52 knih za rok" Hana Jadavan sdílí o další hacky, které jí fungují. Tentokrát se věnuje vybudování a udržení čtecího návyku.
V prvním díle série “Jak přečíst 52 knih za rok” píše Hana Jadavan o tom, kde najít čas na čtení a jak ho efektivně využít. Také se dozvíte se, jak získat počáteční motivaci pro čtení.
Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů? Je možné naučit psát stroj p…
Pavel Pumprla natočil rozhovor s Janem Koukalem, bývalým profesionálním hráčem squashe a zakladatelem agentury Sportegy. Mluvili o tom, proč chtěl Honza vždy trénovat s těmi nejlepšími. Uslyšíte také,…
V poslední době vzpomínám na svého trenéra squashe. Měl jsem jich v životě pár a ten první, který trénoval i poté polskou reprezentaci, mi jednou řekl zajímavou věc. Ta se mi zaryla do mozku hodně hlu…
Poslední setkání síťových product ownerů a také Scale Up tip Pavla Křepelky mi do hlavy vložilo téma angažovanosti. Pavel mi v tipu navíc připomněl, že sedm z deseti lidí nejsou v práci angažovaní.
Hostem 50. dílu podcastu Cesty vítězů nebyl nikdo. Role hosta se ujal autor pořadu Pavel Pumprla. Vyzpovídal ho zkušený moderátor Petr Schwank a vznikl z toho velmi zajímavý rozhovor.
Schody jsou jedno z prostředí v Hejného matematice. Právě ty se mi vybavily, když jsem přemýšlel o fungování sítě Red Button v kontextu poslední retrospektivy, kterou jsme absolvovali.
Učení v síti o DAO v kombinaci s diskuzemi ohledně vize 2.0 mě zavedlo k myšlenkám kolem skóringu lidí. Skóring používáme vlastně při jakémkoli rozhodování. Píšeme si plusy a mínusy, SWOT tabulky, sof…
Odkaz Tomáše Bati nestačí pouze studovat a číst, ten se musí žít. Pro všechny baťovské principy platí jedno společné – jsou založeny na tzv. selském rozumu. K jejich začlenění do svého života nepotřeb…
Hodně teď přemýšlím, pozoruji a vybavuji si i z minulosti, co pro koho znamená dobrý výsledek. V poslední době stále silněji dávám výsledek navíc do přímého vztahu se slůvkem spolupráce.
Svět není ideální, ale já věřím, že je v naší moci cokoli změnit. Můžeme si buď vzdychat a klábosit o tom v hospodě, nebo můžeme začít něco dělat a přetvářet svět kolem nás do tvaru, který chceme.
Letos je to přesně 10 let od chvíle, co jsem přečetla svou první seberozvojovou knihu. Proto jsem se rozhodla, že si udělám vlastní sebereflexi. Takové srovnání současné Hanky a její o 10 let mladší v…
Novoroční předsevzetí si už dávno nedávám. Pokud se totiž jedná o výzvy, mám jich v životě celou řadu a vůbec nesouvisí s ročním cyklem. Je sice dobré se ohlédnout a konec roku s přidruženým volnem je…
Milan Pařil mluvil v podcastu Bez grantu?! o využití talentů v práci i mimo ni. V rozhovoru představuje koncept silných stránek a model Clifton Strenghts, který vám pomůže zjistit, jaké jsou vaše tale…
Stává se mi, že se s někým potkám nebo chvíli jdu s někým životem a pak jasně uvidím, že by se dal jeho nebo její potenciál rozvinout. Prostě před sebou vidím člověka s obrovským talentem a představuj…
Uvědomil jsem si, že stále vytváříme něco, co je pro nás vzácné a nové, abychom mohli konzumovat a být in. A když už nemůžeme vytvářet trendy na naší konečné planetě, začínáme je nově vytvářet ve virt…
OKR jsou jako novoroční předsevzetí. Na začátku období si nastavíte ambiciózní cíl, u mě typicky něco kolem sportu nebo hubnutí. Přijmout předsevzetí, že zhubnu, to je ta lehčí část.
Tento pojem jsem poprvé slyšel na koučovacím výcviku od Radka Bahbouha. Od té doby na něj často myslím a jsem někdy dost nesnesitelný ke svému okolí právě proto, abych se nedokončeného tvaru zbavil.
Hostem podcastu Cesty vítězů byl tentokrát Libor Mattuš, biohacker, expert na dýchání a chladovou terapii. S Pavlem Pumprlou si povídali o přijetí zodpovědnosti, pozornosti věnované tělu a o tom, co v…
Stabilita firmy a podnikání se dá měřit jistotou příjmu. Pokud existuje dobře predikovatelný příjem můžeme krásně plánovat, vzdělávat se, inovovat a všechny věci, na které zapomínáme, když se honíme z…
Znamená udělat něco neočekávaného nebo nad rámec požadovaného. Kdy jste něco takového udělali v práci nebo doma? Vede mě to k zamyšlení nad tím, co ode mne lidé vlastně očekávají a také co já považuji…
Pavel Pumprla přijal pozvání do podcastu Silná káva. Mluvil o svých třech projektech, o tom, jak začínal s výukou leadershipu a o tvrdé práci, která je nezbytná pro dosažení úspěchu. I když to lidé ča…
Rotace zabezpečuje to, že se lidé musí učit nové věci, musí spolupracovat, aby si předávali informace, a nehrozí systém “po mně potopa”, protože prostě budu muset svou práci někomu také dříve nebo poz…
Dávat šanci znamená vlastně vychovávat, ale také dobře pozorovat. Umět poznat potenciál a vědět, že on či ona je už téměř připravena, je docela těžká disciplína. To pozorování je důležité, protože z c…
Přemýšlím nad situacemi, kdy člověk vsadí všechno na jednu kartu. Ochota riskovat je podle mě jedním z klíčových faktorů, který dělá dobrého podnikatele podnikatelem.
Pavel Pumprla dostal pozvání do podcastu Byznys a soukromí. Mluvil o podpoře dětského sportu, studiu při vrcholovém sportu a leadershipu ve sportu i v byznysu.
Martin Holečko představuje konferenci Future Port Youth, pomocí které chce dodat inspiraci do škol po celé Evropě a vrátit mladým lidem nadšení a chuť poznávat.
V poslední době jsem se dostal k tématu urgence. V daném momentu, kdy se věc děje, je to neuvěřitelně urgentní, vše hoří a pálí. Máme tendenci si myslet, že je to ta nejdůležitější věc na světě.
Tentokrát si Dan Tržil do podcastu Proti proudu pozval Broňu Sobotku, nadšeného učitele angličtiny. Podělil se o tipy na efektivní učení jazyka i o svůj fascinující životní příběh.
Dobrodruh, podnikavec a skaut Miky Škoda přijal pozvání do podcastu Cesty vítězů. S Pavlem Pumprlou mluvili nejen o tom, co nám ve škole zapomněli říct. Probrali i to, proč má smysl dělat skaut pro do…
Celý dospělý život je souhrnem našich rozhodnutí. Jsou ale věci, které nejsou a neměly by být v mé zodpovědnosti. Nejsem zodpovědný za celý svět a okolí. Pomáhá mi, když můžu některé věci nechat být.…
Domyslet všechny souvislosti při změnách v komplexním systému je obtížný úkol. To, co může na jedné straně vypadat skvěle, může na straně druhé vyvolat naprosto nepředvídatelný a negativní jev.
V souvislosti se sociálními sítěmi teď hodně přemýšlím o pojmu flood the zone. Nevím, proč vlastně nejsme schopni a ochotni zaplavovat prostor a proč tuhle taktiku používá jen temná strana síly.
Úcta k učitelům je něco, co bych rád viděl kolem sebe častěji. Není třeba si představovat hned nějakého šedého mistra, ale je fakt, že aby se člověk stal učitelem, je třeba si něco odžít.
Zastávají vysoké pozice, jsou zakladateli nebo majiteli firem a s jejich pozicemi se často váže velká zodpovědnost, časová náročnost, ale i stres a únava. Dokáží si čeští manažeři v létě skutečně odpo…
Hranice jsou téma, na které jsem se chtěl podívat už dávno. Ve světle posledních událostí kolem a také s výročím 21. 8. 1968 jsem se už konečně odhodlal.
Jít trpělivě a dlouhodobě za svým cílem je skvělá vlastnost. Na ale cestě existuje mnoho výmolů a odboček, a tak se častokrát může stát, že když dostatečně dlouho nevidíme výsledky, sejdeme z cesty.
Absolvoval jsem zajímavé cvičení na rozšíření prostoru a pole. Povídali jsme si s Pavlem Moricem na zahradě o hojnosti, o čase, o klidu a on se mi zadíval do očí a s hloubkou a vážností se mě zeptal,…
(Sebe)důvěra, víra, něčemu věřit a vztahovat se k tomu. Kdo je pro Vás autoritou a proč? Na tuhle otázku jsem už jednou hledal odpověď s Radvanem v pořadu Mí učitelé na EDU.
Samota a sociální izolace je obrovským problémem zejména v souvislosti se stárnoucí populací. S lockdownem, ale velmi silně zasáhla i do jiných skupin.
Loučení často souvisí s nějakým předělem v životě člověka. Sám jsem prožíval konec velmi blízkého člověka, zažil jsem ukončení vztahu, dostal výpověď v práci.
Tento pojem je často používaný ve sportu. V businessu jsem se zatím setkal s áčkovými hráči, ale s pojmem rozdílový hráč teprve minulý týden. Označovali je jako x10 Players (krát deset).
Povídání Pavla Morice v této B&B lze shrnout jako velmi živé, na vlně inspirace, plné aha momentů, humoru a pozitivního probouzení k větší touze žít autenticky svůj život.
Jistě jste se setkali za svůj život se spoustou teorií a postupů. Některé jsou samozřejmě jasné, srozumitelné a exaktní, jiné jsou dosti problematické. Matematické vzorečky a programovací jazyk na jed…
Jakou máte konotaci v souvislosti s pojmem CHYBA? Co se Vám odehraje v těle, když si chybu procítíte? Já osobně ukrutně bojuji s tím si chybu přerámovat v něco pozitivního, v nástroj rozvoje.
Malou firmu proměnil v překladatelskou agenturu s velkým mezinárodním přesahem, která se stala známou nejen svým přistupem ke klientům, ale především ke svým zaměstnancům...
V rozhovoru otevíráme témata jako cílevědomost, kuráž, sebejistotu v krizích, ale i historii a technologie jako stavební kameny možných scénářů budoucnosti lidstva.
Snídaně o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován, kým je. Renata Mrázová také představí svou knihu Velké ženy z…
Od malička žiji v konstruktu, že přežívá jen ten nejsilnější. Nevím, kde jsem to dostal do hlavy, ale v mnoha dokumentech o přírodě se o tom často mluví, tak to mám asi odtud nebo možná ze školy.
Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení cookies" a kdykoliv jeji můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Informacích o zpracování osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?
Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.
Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.
Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.