TIPY Davida Vrby

Každé pondělí. K ranní kávě. Tipy z praxe Davida Vrby.

Chcete skutečně dostávat TIP Davida Vrby každé pondělí ráno ke kávě? Přihlaste se k jejich odběru →

Tip Davida Vrby #148- Pauzy, pauzy, pauzičky.

Už víme, proč je dobré spát, že dostatečný a kvalitní spánek je nutný pro naši produktivitu, ale hlavně pro naše zdraví. Stejné to je s pauzami.

Tip Davida Vrby #147 - Jste integrátor, jste polymath?

Vzpomeňte si, kdy jste věděli, jakou karieru si zvolíte? Na začátku profesního života je velmi dobré se touto otázkou zaobírat. Oproti tomu je vhodné zkoušet a testovat, co vás může bavit, tak trochu…

Tip Davida Vrby #146 - Mistrem všeho?

Je to vůbec možné? Nestačí být jen průměrným a užívat si života? Já si myslím, že ne, pokud chceme být dlouhodobě úspěšní, ale především šťastní a naplnění.

Tip Davida Vrby #145 - Zdravý rozum?

Proč je zdravého rozumu tak málo? Nebo hezky česky, proč je common sense tak uncommon?

Tip Davida Vrby #144 - Athéna a mentoring

Asi všichni tak nějak známe Homérův epos o Odysseovi. Co jsme si možná neuvědomili, že tato pověst poprvé popisuje vztah a spolupráci mentora a menteeho.

Tip Davida Vrby #143 - Buďte (tak trochu) Navy SEALs.

Lidské schopnosti a tvorba odolnosti. Všichni bychom měli být tak trochu Navy SEALs, kteří jsou shození s padákem kamkoli, rychle se orientují, přizpůsobí a konají. Jak na to?

Tip Davida Vrby #142 - Změna se šíří jako virus

Až 80 % transformací, ale třeba i implementací strategie nebo iniciativ jako digitalizace, agile, inkluze... se nedaří. Právě proto, že nechápeme, jak se změna i onen virus šíří.

Tip Davida Vrby #141 - Mám otázku!

Einstein kdysi řekl: „Question everything.” Jobs se ptal, jak zařídit, aby se dostal počítač na stůl do každé rodiny. Jaké otázky, na které ještě nikdo neodpověděl, si kladete ve vaší firmě?

Tip Davida Vrby #140 - Máte rádi sendviče?

Přenesený význam slova sendvič, se pojí s tématem zpětné vazby. Schopnost dát zpětnou vazbu je asi tak důležitá, jak ji přijímat.

Tip Davida Vrby #139 - OKR a paní Columbová. Co mají společného?

Myslím, že s OKR a paní Columbovou je to podobné, každý o nich mluví, ale nikdo je neviděl.

Tip Davida Vrby #138 - No regrets”

Jedno je jisté, pocity a momenty, kdy něčeho litujeme, nás stojí spoustu energie a zjednodušeně by se dalo říci, že nám velmi ubližují, pokud s nimi neumíme pracovat.

Tip Davida Vrby #137 - P = V x S x W

Jde o nedostatek vůle a motivace? Nebo jde o nedostatek schopností? A nebo, v neposlední řadě, jde o nekompatibilitu hodnot s hodnotami firmy?

Tip Davida Vrby #136 - Umíte Hi-Fi?

Myslím si, že schopnost najímat správné lidi, ale taky schopnost se s některými včas rozejít, je absolutně to nejzákladnější, čím by měl manažer ve své roli přispět, čemu by se měl věnovat.

Tip Davida Vrby #135 - Jste darsha?

ak se stát sympatickým? Jde v podstatě o zásady získání rapportu. Pomůže úsměv, opravdový (nikoli ten z Pařížské), podání ruky.

Tip Davida Vrby #134 - Přestaňte motivovat!

Jeden můj kamarád kdysi řekl: „Chcete motivované lidi? Přestaňte je štvát.”