TIPY Davida Vrby

Každé pondělí. K ranní kávě. Tipy z praxe Davida Vrby.

Chcete skutečně dostávat TIP Davida Vrby každé pondělí ráno ke kávě? Přihlaste se k jejich odběru →

Tip Davida Vrby #169 - SMaC

SMaC je jedním z nejlepších konceptů pro budování disciplíny, která je základem exekučních schopností. Právě ty jsou Achillovou patou mnoha týmů a firem.

Tip Davida Vrby #168 - Perfektní není (vždy) perfektní

Poznat perfekcionistu včas je velmi důležité, protože dlouhodobý pobyt s ním vám může dost ublížit. Náročná je tato stránka osobnosti ale i pro samotné perfekcionisty.

Tip Davida Vrby #167 - Jaké jsou vaše hodnoty?

Sám nevím, jak je možné, že jsem ještě nepsal o hodnotách. Přitom se klientů často ptám, co pro ně hodnoty znamenají. Pokud od nich vůbec dostanu odpověď, tak je dost nejednoznačná.

Tip Davida Vrby #166 - Umíte odečítat?

Zdá se vám, že je to hloupá otázka? Ve skutečnosti je to důležité téma pro všechny, které někdy drtí současný komplexní svět. Schopnost odebírat a odkládat se vám může opravdu hodit.

Tip Davida Vrby #165 - S.C.A.R.F

Scarf v angličtině znamená šála. Když ji máme, cítíme se dobře. A to má své propojení s modelem S.C.A.R.F., který na svět přivedl Dr. David Rock, zakladatel NeuroLeadership Institutu.

Tip Davida Vrby #164 - Skeptikové a nevěřiči

Asi je taky znáte. Zkuste si je připomenout a uvědomit si, kolik jich kolem sebe máte. Proč se ptám? Když je jich moc, je to špatně. Pokud nejsou žádní, je to taky nebezpečné.

Tip Davida Vrby #163 - Máte rádi modely?

Nebo se mohu zeptat, znáte modely? Mluvím o modelech myšlenkových, inovačních nebo strategických.

Tip Davida Vrby #162 - Arigato money!

Dlouho jsem si neuvědomoval, jak důležitý je pro náš život vztah k penězům. Do svých padesáti let jsem mu vědomě věnoval jen minimální pozornost. Ale dnes vám chci říct, že je dobré na něm pracovat.

Tip Davida Vrby #161 - Když je to zlomené

Zlomená kultura se od toxické liší i tím, že více než lidem ubližuje firmám. Není i u vás čas na kulturní renovaci?

Tip Davida Vrby #160 - Spánek nestačí

Taky znáte situace, kdy spíte klidně i 9 hodin, ale ráno jste stejně unavení? Spánek je totiž jen jedním nástrojem odpočinku. Existuje až 7 druhů únavy a každý z nich vyžaduje jinou formu odpočinku.

Tip Davida Vrby #159 - Jak vypadá vaše dolmuše?

Každá firma se dříve nebo později ocitne před nutností transformace, každý lídr jednou nastoupí do nové pozice. V ten moment je třeba si přečíst, co Jim Collins napsal.

Tip Davida Vrby #158 - Jste Humanity+?

Myslím, že máme možnost se rozhodnou, pro jakou firmu budeme pracovat, jaké poslání budem podporovat. Značka ideál je propojit osobní poslání s tím firemním.

Tip Davida Vrby #157 - Co je vaše Swadharma?

V poslední době jsem si vícekrát ověřil, že věci, postoje nebo názory, které byly ověřeny časem, jsou ty, které mi nejvíce slouží. Z pohledu toho, jak my lidé fungujeme, jak funguje naše mysl (neříkám…

Tip Davida Vrby #156 - TQ

Znáte IQ, EQ, možná i AQ, tedy adaptační kvocient, o kterém jsem již jednou psal. Ale co je TQ?

Tip Davida Vrby #155 - Černobílí lidé. Znáte je?

Pokud je vám 40 a více, pamatuje asi dobře na černobílé televize. Taky známe černobílé fotografie.