Články

DARWIN

Od malička žiji v konstruktu, že přežívá jen ten nejsilnější. Nevím, kde jsem to dostal do hlavy, ale v mnoha dokumentech o přírodě se o tom často mluví, tak to mám asi odtud nebo možná ze školy.

Tip Davida Vrby #148- Pauzy, pauzy, pauzičky.

Už víme, proč je dobré spát, že dostatečný a kvalitní spánek je nutný pro naši produktivitu, ale hlavně pro naše zdraví. Stejné to je s pauzami.

Tip Davida Vrby #147 - Jste integrátor, jste polymath?

Vzpomeňte si, kdy jste věděli, jakou karieru si zvolíte? Na začátku profesního života je velmi dobré se touto otázkou zaobírat. Oproti tomu je vhodné zkoušet a testovat, co vás může bavit, tak trochu…

Tip Davida Vrby #146 - Mistrem všeho?

Je to vůbec možné? Nestačí být jen průměrným a užívat si života? Já si myslím, že ne, pokud chceme být dlouhodobě úspěšní, ale především šťastní a naplnění.

Builders: Příběh Petra Rokůska

V epizodě podcastu minisérie Builders povyprávěl Petr Rokůsek o své cestě z babiččina statku až do lichtenštejnských lesů.

HOTCAST - Tomáš Páral o firemní kultuře a spolupráci IT a byznysu

Tomáš Páral je spoluzakladatelem a CEO technologické společnosti MoroSystems, která vyvíjí software, zajišťuje podporu nástrojů Atlassian a je certifikovaným partnerem projektu Bankovní identita.

Víme, jak efektivně vzdělávat začínající programátory

Jak tento unikání projekt funguje, jaký je jeho business model a organizační struktura? Kdo se může do projektu hlásit a co tím získá? A co je pro fungování takového projektu vlastně potřeba?

KALENDÁŘ A PĚNĚŽENKA

3P mi kdysi ukázal můj učitel a člen sítě Ján Košturiak. Moc rádi si o tomto konstruktu povídáme třeba i v rámci našeho modulu R(e)BeLeadera, který nese název Podnik a okolí.

Sandra svítí v síti - Jak se budují vztahy v síti

Píšu o Red Buttonu. O síti, která vznikla jako sen o lepším Česku/Slovensku. O experimentu, který se proměňuje. Zachytávám střípky naší cesty pro budoucí generace.

Vím, jak budovat agilní firmu

Co vše má mít správná Agilní firma a na co můžete při jejím budování narazit? Co znamená Customer intimacy? Jak v rámci ní jde dohromady osobní vztah a online? To s vámi nasdílí kluci z Kamarádi do de…

Sandra svítí v síti - Co je Red Button?

Píšu o Red Buttonu. O síti, která vznikla jako sen o lepším Česku/Slovensku. O experimentu, který se proměňuje. Zachytávám střípky naší cesty pro budoucí generace.

PODSTATNÉ JMÉNA vs. SLOVESA

Slovesa mi v poslední době přijdou zajímavější než podstatná jména.

O pracovní spokojenosti v online době s Michalem Šrajerem

Tipy, jak udržet lidi šťastné i v dnešní online době, kdy se často cítíme osamělý.

Leadership styl s Ditou Formánkovou a Milanem Formánkem

V této epizodě Dita a Milan diskutovali, mimo jiné, otázky: Co dělá leadera dobrým leaderem? Co jsou nejčastější chyby ve vedení týmů? Jaká jsou česká specifika v leadership stylech?

SLUŽBA

Služba je zajímavé slovo. Neodpustím si opět použít sílu slovesa - sloužit.