Věda
Jak se dá umělá inteligence využít při pozorování vesmíru?
Hostem podcastu Jedničky a Nuly byl Petr Škoda, první český astroinformatik. Během rozhovoru se Sarou Polak se dozvíte například to, jak se dá informatika využít při zkoumání hvězd a co jsme díky ní s…
Brain&Breakfast s Josefem Holým - Výpočetní propaganda
Možná jste si ani nedovedli představit, co vše je dnes v online prostředí možné ovliňovat skrz online propagandu. O to více je potřeba vědět, co s tím můžeme jako jednotlivci, rodiny, firmy i celé stá…
Brain&Breakfast s Jaroslavem Petrem - Genové inženýrství a etické otázky
Genetika zasahuje a bude zasahovat do všech možných oblastí lidského života. V posledních letech nám však umožňuje zasahovat do samotné podstaty člověka. Stojíme tedy před otázkou, zda smíme dělat vše…
Brain&Breakfast s Danou Drábovou - (Ne)spoutaná energie
Jadernou energetiku doprovází mnoho mýtů a legend. Jaká jsou ale fakta a dá se jaderná energie spoutat? Jaké jsou možnosti a rizika energetiky pro naší budoucnost a jaké jsou vůbec možnosti pokrytí st…
Praha musí lákat světové mozky umělé inteligence, říká ředitelka prg.ai
Efektivnější vývoj léků, automatizace práce, predikce chování zákazníků nebo třeba zlepšení předpovědi počasí. To vše může nabídnout umělá inteligence, která je stále důležitější složkou nejen vědy, a…
Virtuální realita jako nástroj pro týmovou spolupráci a práci na dálku. Projekt XR Leaders vyplňuje mezeru na trhu
Virtuální realita je nástrojem, který už dávno není určený pouze pro gaming. Využívá se pro produktové prezentace, školení zaměstnanců nebo se v ní provádí marketingové výzkumy. V byznysu je ale vnímá…
Vím, jak vyjít z krize jako vítěz - Jiří Kula
Jak řídit krizové situace, ať už firemní či soukromé, tak, aby z nich člověk vyšel jako vítěz? Jaké vlastnosti jsou pro to potřeba? Jak během krize komunikovat? Jak udržet motivaci během krize?
Michal Meško (Martinus)
V podcastu jsme probrali Mišovy začátky i inspirativní knihy. Jak firma Martinus, která je známá svou skvělou kulturou, dnes funguje? Řeč byla o hodnotách, struktuře, výběru lidí i neustálém učení...
Pavel Csank, CEO MSIC
V areálu inovačního centra sídlí desítky firem. Jak se teď vypořádávají s pandemickou situací? Co jim chybí a co ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC) takovým firmám doporučuje?
Vím, jak dělat ze zaměstnanců srdcaře - Sandra Fridrichová
Jak ve firmě vytvořit tzv. monday lovers? Jak poznat, jak se lidem ve firmě daří? Jak ve firmě zlepšit komunikaci?
Vím, jak vystřelit firmu do vesmíru - Dagmar Císařovská a Lenka Vašková
Jak nastartovat vaší firmu pro růst? Jak získat strategické parťáky pro řešení témat vrcholového managementu? A v čem se liší mastermind skupina od networkingu?
Dostupná pomůcka pro paraplegiky. Češi vyvinuli exoskelet, který lidem po úrazu páteře pomůže chodit.
Další díl podcastu Budoucnost R zaměřený na exoskelet Unilexa, díky kterému mohou lidé po poranění páteře opět chodit. Vytvořila ho česká společnost MEBSTER. A jak to funguje?
Redesign s Davidem Krajíčkem - Tomáš Šebek: Jsem normální servisman lidského zdraví
Nová epizoda je tu a tentokrát řízná jako ruce chirurga. Opět na dřeň a s velkou dávkou lehkosti, nadhledu a humoru. Užijte si to.
Vím, jak ve firmě budovat zdravé vztahy a prostředí - Dagmar Císařovská
Jak vypadá pozice Rodinného průvodce a jaký je její smysl? Jaké další netradiční pozice ve firmě existují? Jak implementovat projekt zaměstnávání osob se zdravotním postižením? A jaké má přínosy mezif…
Vím, jak podpořit autonomii ve vzdělávání - Václav Fiala
Jak vypadá Václavova příprava na hodinu? Proč učitele přestává jejich práce bavit? Jsou děti po autonomní výuce připravené na přijímací zkoušky? A jak Václav komunikuje s rodiči?
Věda jako kompas moderní doby
Věda má v naší společnosti svoje místo. Nadační fond Neuron se dlouhodobě snaží o zvyšování prestiže vědců a jejich zkoumání. Každoročně oceňují zajímavé vědce a vyzdvihují přínosy jejich práce pro na…