Petr Ludwig
Před 11 lety jsem založil vzdělávací institut GrowJOB (https://www.growjob.com), který převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Jsem také autorem knihy Konec prokrastinace, které prodalo přes 100.000 výtisků, čímž se stala jednou z nejprodávanějších českých knih. Kniha již vyšla ve 12 zahraničních překladech a další se připravují. V současné době rozjíždím pobočku firmy v USA pod značkou Procrastination.com (https://procrastiantion.com).
DEEP TALKS 29: Vladimir Dzuro - Vyšetřovatel válečných zločinů, druhý nejvýše postavený Čech v OSN
Natočit tenhle Deep Talk mi bylo ohromnou ctí a považuji ho za jeden z nejvýznamnějších dílů vůbec. Hostem mi byl Vladimír Dzuro. Vladimír v současné době vede newyorskou kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti…
Velikost není všechno aneb Nikdo z nás není výjimečný
V materialistickém životě 21. století je konference o osobním růstu tak trochu jako rebelistická oslava lidství. A tu já kdykoliv milerád podpořím. Proto jsem se taky vydal na konferenci Osobní růst 2…
Svět plný hoaxů a bullsh*tů? Čert aby se v tom vyznal
Lži se v dnešním světě šíří jako houby po dešti, což z kritického myšlení dělá klíčovou dovednost pro úspěch. Přečtěte si report z Konference kritického myšlení #krimyš.
Dan Tržil - Autor knihy a podcastu Proti Proudu, expert na téma podcastů
Hostem Petra Ludwiga v podcast Deep Talks byl Dan Tržil. Dan už sedm let natáčí podcast Proti Proudu a na konci loňského roku vydal stejnojmenou knihu. V rozhovoru uslyšíte, jak začít s vlastním podca…
Filip Dřímalka - Budoucnost ve světě umělé inteligence
Filip Dřímalka, inovátor a expert na digitální dovednosti, byl dalším hostem Petra Ludwiga v podcastu Deep Talks. Bavili se o budoucnosti (ne)práce. Dozvíte se, jaké druhy práce a kdy nahradí umělá in…
Ondráš Přibyla - zakladatel projektu Fakta o klimatu
Dalším hostem Petra Ludwiga v Deep Talkls byl teoretický fyzik Ondráš Přibyla. Ondráš založil projekt Fakta o klimatu, který usiluje o to, aby byla diskuze o klimatických změnách založená na vědeckých…
Petr Šrámek - Expert na téma dlouhověkosti, investor a vizionář
Petr Šrámek, popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti, byl hostem Petra Ludwiga v podcastu Deep Talks. V rozhovoru uslyšíte, co ví současná věda o dlouhověkosti nebo…
Josef Holý – Jaký vliv mají na naše životy dezinformace a algoritmy?
Pozvání do podcastu Deep Talks tentokrát přijal Josef Holý, odborník na umělou inteligenci a autor pořadu Kanárci v síti. V rozhovoru uslyšíte, proč jsou dezinformace tak toxické a jak přesně s nimi m…
DEEP TALKS 145: Josef Holý – Jaký vliv mají na naše životy dezinformace a algoritmy?
V čem konkrétně jsou toxické dezinformace a jak s nimi bojovat? Jak moc jsou naše životy ovlivňovány algoritmy největších technologických firem? A jak se můžeme jako jednotlivci a celá společnost bránit? Josef…
DEEP TALKS 144: Erika Eliášová – Podnikatelka a influencerka
Jaký je návod na to být úspěšný v podnikání na internetu? Jaké nové trendy hýbou sociálními sítěmi a jak jich využít? Proč má opravdu smysl přemýšlet nad TikTokem a videoobsahem celkově? A jak převzít odpovědno…
DEEP TALKS 143: Ján Michalov – Fitness trenér, biohacker a spoluautor podcastu Fantastický podcast
Jaký je klíč k dlouhodobé disciplíně? Které suplementy opravdu fungují, a to nejen pro vrcholové sportovce? Jak hledat podložené informace o zdraví? A jaký je život s ADHD a proč je problém, že v Americe až tře…
DEEP TALKS 142: Dana Drábová – Jaderná inženýrka, jedna z nejvlivnějších žen ČR
Jak si Česko může zajistit energetickou nezávislost a bezpečnost? Jaké je reálné riziko jaderných havárií či jaderného konfliktu na Ukrajině? Zvažovala Dana Drábová kandidaturu na prezidentku? A má již nějakého…
DEEP TALKS 141: Dan Přibáň – Cestovatel ve žlutých trabantech, režisér a publicista
Proč má dnes více než kdy jindy smysl postavit se proti zlu a upozorňovat na důležité společenské problémy, i když je to nepopulární a člověk dostane hejt? Jak v diskuzích na sociálních sítích diskutovat tak, a…
DEEP TALKS 140: Josef Suchár – Farář kostela v Neratově
Kde hledat v životě "pomalost" a proč je v dnešní době tak zásadní? Jak vzniká čistá radost a čistá láska? A kde hledat to, co nás bude opravdu naplňovat? Mons. Josef Suchár je český římskokatolický kněz, dlou…
DEEP TALKS 139: Jakub Horák – O Himálaji, buddhismu či osvícení přímo ze srdce Nepálu
Co je hlavní esence Nepálu a proč ho jednou za život navštívit? Má smysl se v 21. století snažit hledat osvícení? Co by to mělo pro člověka žijícího v západní kultuře být? A co jsou ty hlavní myšlenky, které si…
DEEP TALKS 138: Kateřina Šedá – Přední česká umělkyně světového věhlasu
Dalším hostem podcastu Deep Talks byla Kateřina Šedá. Kateřina je jednou z nejvěhlasnějších českých současných umělkyň, její projekty zasahující do veřejného prostoru byly realizovány od Kalifornie po Japonsko.…
DEEP TALKS 137: Petr Ludwig & Brain We Are [SPECIÁL, 2. díl]
Existuje svobodná vůle? Co ovlivňuje naše rozhodování a podvědomí? Jaké jsou nejvíc podložené suplementy pro naši dlouhověkost? A jak zlepšit výživu svého mozku tak, aby nám fungoval lépe každý den? Společně s…
DEEP TALKS 136: Eliška Remešová & Olga Vlachynská – Psychoterapeutky věnující se vztahům [SPECIÁL]
Kdy má smysl opravovat vztahy? Jak umět ukončit hádku? Proč je důležité vědomě se věnovat vztahu? Kde hledat rovnováhu mezi hlubokou láskou a touhou vášně? Jak rozpoznat toxický vztah? Jak na psychohygienu v té…
DEEP TALKS 134: Hynek Medřický – Vynálezce a expert v oblasti světla a spánku
Jak ovlivňuje světlo zdraví lidí a všech živočichů? Co může způsobit spánková deprivace? A jak postupně vybudovat ve svém životě návyky pro lepší spánek? Dalším hostem podcastu Deep Talks byl Hynek Medřický,…
DEEP TALKS 133: Václav Dejčmar & Otec Šebestián – Miliardář a mnich žijící v chudobě [SPECIÁL]
Jsou peníze nutnou součástí spokojenosti? Kde jinde brát dlouhodobé životní naplnění a pocit smysluplnosti? A jak nám v tom mohou pomoci koncepty jako je osvícení, bůh, nirvána či psychedelika? Hostem DEEP TALK…
DEEP TALKS 131: Martina Viktorie Kopecká – Kde v dnešní době brát naději a klid?
Jak lépe zvládat dnešní psychicky velmi náročnou dobu? Jak najít sílu pomáhat, ale umět poznat naše limity a nevyhořet? A v čem by se lidstvo mělo poučit a případně změnit? V dalším díle jsem si již po třetí p…
DEEP TALKS 130: Pavel Houdek – Instruktor sebeobrany, publicista píšící do Heroine či Deníku N
Jak nejčastěji funguje psychologie útočníků? Co vše můžeme udělat, abychom případné napadení odvrátili? Jak získat ve vypjatých situacích více klidu a rozvahy? A jak můžeme dlouhodobě překonávat náš strach? Da…
DEEP TALKS 129: Eliška Remešová – Psychoterapeutka a vztahová poradkyně
Eliška říká, že láska je dovednost – jak se jí tedy učit? Jak lépe rozumět sám sobě a lépe rozpoznat a komunikovat své potřeby? A jak řešit takzvané „toxické vztahy“? Eliška Remešová je psycholožka, systemická…
DEEP TALKS 128: Martin Buchtík - Sociolog, ředitel STEM
Co o charakteru české společnosti říkají data? Jak moc je naše společnost rozdělená? A jak se vzájemně lépe chápat a co dělat pro to, abychom našli znovu společnou řeč? Dalším hostem podcastu Deep Talks byl Ma…
DEEP TALKS 125: Ivana Šedivá – Jak najít v životě více flow?
Flow je stav kdy děláme činnost, která nás naprosto pohltí a my přestaneme vnímat čas. V tomto stavu jsme dlouhodobě nejkreativnější a nejspokojenější. Flow je radost z cesty. Jak v dnešní době vytvořit takové…
DEEP TALKS 124: Broňa Sobotka – Jak získat sebedůvěru v angličtině?
Jak se konečně naučit pořádně anglicky? Získat sebedůvěru? Najít odvahu mluvit i za cenu toho, že děláme chyby? V dalším díle Deep Talks jsem si povídal s @Bronislav Sobotka. Broňa je jeden z nejznámějších česk…
Jakých 10 knih osobního rozvoje mě nejvíce posunulo? + DÁREK
Na každý měsíc doporučuji 10 mých nejoblíbenějších knih v nějakém segmentu. Minule to byly životopisy a na tenhle měsíc to budou knihy osobního rozvoje. Jaké osobně rozvojové knihy mě nejvíce posunuly? Všech 10…
DEEP TALKS 75: Tomáš Ervín Dombrovský – Jaké změny čekat na trhu práce? A jak se na ně připravit?
Jak koronavirus ovlivnil pracovní trh? Jaké změny přijdou a jak se na ně lépe připravit? A co data obecně ukazují o českých zaměstnancích – co je doopravdy motivuje, co je naopak nejvíce štve a proč mění práci?…
DEEP TALKS 74: Anna Šenk – Zakladatelka projektu Lepší služby a interim manažerka
Jak vybudovat firmu, kterou budou mít rádi zaměstnanci i zákazníci? Co dělat aby firemní hodnoty nebyly jen prázdná slova? A jak být opravdu dobrý šéf?
DEEP TALKS 72: Věra Jourová – Eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost
Jaké osobní hodnoty paní komisařka Jourová zastává? Jak může Facebook a jiné sociální sítě šíření dezinformací předcházet? A co si můžeme ze současné korona-krize odnést pro budoucnost?
Výběr mých 10 nejoblíbenějších životopisů a biografií + DÁREK
Výběr nejoblíbenějších životopisů od Petra Ludwiga si určitě nenechte ujít. V dnešní době digitální oceníte formu audioknížek a 25 % slevu (KÓD PETR25).
COVID a kritické myšlení – Díl 03. – Jak vidíme současné opatření?
S MUDr. Smejkalem, hlavní epidemiologem IKEM o současné sitaci a opatřeních, o tom, jak se vir šíří na podzim, či výzvě www.zachranmecesko.cz
Petr Ludwig: Nastavení mysli v době krize - Bonusový webinář
Optimismus a pesimismus je naučitelný. Smyslem webináře je předat metody tréninku optimistického životního stylu. Účastníci si odnášejí konkrétní postupy, jak zvládat emočně náročné stresové situace a jak dlouh…
COVID a kritické myšlení – Díl 02. – Vzniká proti Covid-19 imunita?
Proč lidé ztrácí při Covid-19 čich? Vzniká proti Covid-19 imunita? A když, tak na jak dlouho? Dá se opakovaně použít respirátor? A proč zažíváme nejenom krizi koronaviru, ale také krizi informační, kterou způso…
DEEP TALKS 70: Jaroslav Cerman – Stand-up komik a sociolog
V dalším díle Deep Talks jsem si povídal s Jaroslavem Cermanem. Jarda je jeden z mých nejoblíbenějších stand-up komiků a zároveň člověk, se kterým mám vždy ty nejzajímavější konverzace vůbec. V rozhovoru řešíme…
COVID a kritické myšlení – Díl 01. – Umírá se „na“, nebo „s“ Covid-19? [Aktuální studie a analýzy]
Jak správně vyhodnocovat informace ohledně koronaviru? Jaké limity mají prohlášení lékařských autorit v médiích? Kolik lidí skutečně zemřelo na následky Covid-19 ve světě? A co o nemoci říkají nejnovější studie…
DEEP TALKS 69: Martin Rota – Skeptik, podle Forbes jeden z nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích
Na tenhle díl Deep Talks jsem se hodně těšil. Martin Rota je jeden z mála lidí, který propaguje na YouTube kritické myšlení, racionalitu a skepticismus. Jeho kanál NaprostoRetardovany sleduje 220 tisíc odběrate…
DEEP TALKS 68: Lenka Bradáčová – Vrchní státní zástupkyně v Praze
V dalším díle Deep Talks jsem si pozval jednu z nejvlivnějších žen Česka, vrchní státní zástupkyni v Praze Lenku Bradáčovou. Jaké hodnoty jsou pro ni v její práci důležité? V čem vidí hlavní smysl svojí práce?…
DEEP TALKS 67: Slávek Horák & Václav Dejčmar – Režisér a koproducent filmu Havel
V dalším rozhovoru Deep Talks jsem si povídal s hlavními otci filmu Havel – investorem a filantropem Václavem Dejčmarem a scénáristou a režisérem Slávkem Horákem. Co nejdůležitějšího bychom si pro dnešní dobu…
DEEP TALKS 66: Adéla Elbel - Stand-up komička, teoretická odbornice na vztahy i rozvody
V dalším díle jsem si pozval moji nejoblíbenější stand-up komičku Adélu Elbel. Jak si vybrat ideálního partnera? Proč je tak důležité umět říkat ne a nenechat druhého omezovat naši svobodu? Vážně i s humorem se…
DEEP TALKS 65: Naomi Adachi - Čecho-Japonka o japonské kultuře, jídle či nejzajímavějších místech
Japonsko je moje dlouholetá vášeň, proto mám ohromnou radost, že v dalším díle mého podcastu Deep Talks byla Čecho-Japonka Naomi Adachi. Poprvé jsem se mohl v češtině zeptat na otázky, které mě již dlouho zajím…
Petr Ludwig: Vášeň & vytrvalost (záznam konference Osobní růst 2020)
Seberozvojové knihy říkají: Dělej, co miluješ. Co ale dělat, když člověk nic nemiluje? Jak tedy v sobě nalézt a zapálit vášeň? A jak potom vytrvat a nevzdat se při prvních obtížích a selháních? Nejúspěšnější ka…
DEEP TALKS 64: Jan Vlachynský – Zakladatel legendárních brněnských barů (Bar, který neexistuje …)
V dalším díle jsem si povídal s úspěšným podnikatelem a zakladatel několika legendárních brněnských barů Janem Vlachynským. Pokud někdo někdy byl v Brně, určitě o jeho výtvorech slyšel: Bar, který neexistuje, S…
DEEP TALKS 63: Gabriela Heclová - Zpěvačka, herečka, influencerka
V dalších díle Deep Talks jsem si povídal se zpěvačkou, herečkou a přední českou influencerkou Gabrielou Heclovou (instagramový účet @gabgab_gabi s 230 tisíci sledujícími). Jak se sociální sítě podepisují na se…
DEEP TALKS 62: Michael Žantovský - Diplomat, spisovatel, ředitel knihovny Václava Havla
Jaké hodnoty z odkazu Václava Havla jsou v dnešní společnosti aktuální? A jak jim můžeme jako jednotlivci pomáhat? V dalším díle Deep Talks si Petr Ludwig povídal s Michaelem Žantovským. Pan Žantovský vystudova…
DEEP TALKS 61: Jan Gemrot – Akademický malíř
V dalším díle podcastu Deep Talks si Petr Ludwig povídal s akademickým malířem Janem Gemrotem. Jeho tvorba je syntézou či psychologickou exkurzí do problémů současné společnosti a přiznal se, že jeho hyperreali…
DEEP TALKS 60: Lukáš Roubík - Odborník na výživu a zdravý životní styl
Jak se dlouhodobě správně stravovat? Která dieta funguje a která je pouze modní trend? Jak posilovat svoji imunitu v kontextu koronaviru? Nový díl Deep Talks právě venku. Hostem byl tentokrát Lukáš Roubík, odbo…
DEEP TALKS 59: MUDr. Petr Smejkal - Hlavní epidemiolog IKEM
Petr Smejkal momentálně pracuje jako hlavní epidemiolog v pražském IKEMu a také působí v USA v Maine Coast Memorial Hospital. Studoval postgraduálně na prestižní Columbia University a dříve působil jako primář…
DEEP TALKS 58: Josef Průša - Podnikatel, lídr 3D tisku a dárce desítek tisíců štítů zdravotníkům
Již podruhé se mým hostem stal Josef Průša. Josef stojí za jednou z nejúspěšnějších a nejinovativnějších českých firem Prusa Research. Jeho 3D tiskárny patří k naprosté světové špičce. V době koronavirové krize…
DEEP TALKS 57: Iva Pazderková - Herečka, komička a blondýna
Přátelé, tohle bylo pro mě jedno z nejvtipnějších natáčení podcastu vůbec. Mým hostem byla herečka a komička Iva Pazderková. Iva se proslavila účinkováním ve stand-up komedii Na stojáka v roli „tupé blondýny“.…
DEEP TALKS 56: Eliška Vyhnánková - Odbornice na sociální sítě a spoluautorka knihy Jak na sítě
Jak nejlépe využívat sociální sítě k posílení osobního brandu? Jak na druhou stranu nespadnout do pasti závislosti? A má smysl si instalovat TikTok, nebo je to čirá prokrastinace? V dalším díle podcastu Deep Ta…
DEEP TALKS 55: Martin Pejša - Podnikatel, zakladatel Creative Dock
V dalším díle Deep Talks si Petr Ludwig povídal s Martinem Pejšou. Než Martin začal vlastní podnikání, pracoval jako obchodní ředitel ve Vodafone, kde vedl více než 1000 lidí. Nyní je zakladatelem a CEO společn…
DEEP TALKS 54: Jeremy Howard - Data Scientist, an Expert in AI and Deep Learning
Jeremy Howard is an Australian data scientist and entrepreneur. He is a founding researcher at fast.ai, a research institute dedicated to make Deep Learning more accessible. Jeremy teaches data science at Singu…
DEEP TALKS 53: Jiří Zajíc - Pedagog a držitel nejvyššího skautského vyznamenání Řádu stříbrného vlka
Hostem dalšího rozhovoru Deep Talks byl Jiří Zajíc, skautským jménem Edy, odborník na vzdělávání a držitel nejvyššího skautského vyznamenání Řádu stříbrného vlka. Jak si udržet dobrou náladu? Jaké hodnoty nám m…
DEEP TALKS 52: Tomáš Baránek – Spisovatel, blogger a spoluzakladatel nakladatelství Jan Melvil
Tomáš píše blog www.lifehacky.cz, kde se věnuje aktuálním tématům jako jsou technologie na měření spánku či testům vlastní DNA, takzvané personální genomice. Tomáš stál také u zrodu mé knihy Konec prokrastinace…
DEEP TALKS 51: MUDr. Tomáš Šebek - Aktuálně ke koronaviru a o projektu Virtuální čekárny ČR
Tomáš Šebek - český chirurg, účastník misí Lékařů bez hranic, autor 5 knih a zakladatel projektů uLekare.cz a proLekare.cz. S Tomášem jsem si mimo jiné povídal o novém projektu Virtuální čekárny ČR na kterém To…
How to Significantly Slow Coronavirus? (featuring Minister of Health of the Czech Rep.) #Masks4All
!!!EDIT: We have added a new message from Minister of Health of the Czech Republic for other health ministers and governments around the globe.
DEEP TALKS 50: Martin Mucha – Jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů v New Yorku
Martin Mucha dnes vede jeden z nejúspěšnějších realitních serverů v New Yorku s valuací přesahující 15 milionů dolarů. V Americe žije již 8 let. Na jeho jméno jsem narazil náhodou v článku na Seznam.cz s názvem…
Masks and the Critical Thinking - Why homemade masks really work against coronavirus #Masks4All
I have made an evidence-based video about the importance of wearing masks (even homemade) for important prevention of the spread of coronavirus Covid-19 in society. Please share and help to spread the key messa…
Roušky a kritické myšlení #RouškyVšem (Petr Ludwig)
Petr Ludwig natočil video zabývající se aktuálním tématem, jakým jsou roušky, dezinfekce a dalšími možnými způsoby ochrany zdraví před šířením nového koronaviru.
DEEP TALKS 49: Petr Ludwig & Kubova English - FEAR, EGO, PASSION, ACTION
How to overcome fears? Is a big ego always unhealthy? How to find a strong passion in life and at work? Listen to our new self-help series with Kuba English and Petr Ludwig, author of the book The End of Procra…
DEEP TALKS 48: David Grudl - Programátor, blogger a žijící legenda českého internetu
David Grudl je jeden z nejvýraznějších lidí českého online světa, autor PHP frameworku Nette, blogu La Trine a nově podcastu Na vlnách EKG. V době před youtubery měl jeden z nejsledovanějších účtů na českém Twi…
DEEP TALKS 47: Martina V. Kopecká a Vratislav Hlásek - Jak budovat spokojený partnerský vztah?
Zajímá vás, co dělat proto, aby váš vztah fungoval? Jak udržet vášeň i po mnoha letech? A podle čeho si partnera vybírat? Věřit emocím, nebo rozumu? A jak skloubit oboje?
Petr Ludwig: Dopaminový minimalismus - Jak najít klid v 21. století? (záznam konf. Osobní růst 2020)
Dnešní doma je plná dopaminových lákadel. Sociální sítě, seriály, Netflix, pornografie, meme koťátek... Jak těmto závislostem úplně nepodlehnout? Jak najít vnitřní klid v 21. století a zachovat si vnitřní svobo…
DEEP TALKS 46: Nikola Džokić - Stand-up komik
Je humor naučitelný? Má mít nějaké hranice korektnosti? A proč si největší blbci často neumí udělat srandu sami ze sebe? ... Nikola Džokić je jeden z mých nejoblíbenějších stand-up komiků, proto mám velkou rado…
DEEP TALKS 45: Tomáš Šebek a Vladimír Dzuro (záznam Deep Talks LIVE 02)
Prvním hostem Deep talks LIVE byl Tomáš Šebek. Chirurg s patnáctiletou praxí, který se účastnil 6 misí s mezinárodní organizací Lékaři bez hranic. Byl dvakrát na Haiti, dvakrát v Afghánistánu, v Jižním Súdánu a…
Petr Ludwig: Klimatické změny z pohledu kritického myšlení (záznam z konf. Kritické myšlení 2019)
Dějí se klimatické změny? A jak významně? Jaký vliv na ně má člověk? A pokud má, co nejlepšího s tím můžeme jako jednotlivci dělat? Tohle jsou důležité otázky, ale jedna mě trápí ještě více. Jak je možné, že se…
DEEP TALKS 44: Paula Fassati, PhD. - Odbornice na výchovu a vztahy, zakladatel projektu Lepší rodina
V dalším rozhovoru jsem si povídal s mojí kolegyní Paulou Fassati, která je expert na vztahy a výchovu a v rámci projektu Lepší rodina vede kurzy „Co ví věda o výchově“ a kurzy o partnerských vztazích a zvládán…
DEEP TALKS 43: Siddhartha Bala - A creative and entrepreneurial thinker
Another episode of Deep Talks from New York City is out! This time with Siddhartha Bala. Sid is a multidomain expert, he has an MBA from NYU Stern School of Business and was working for top financial companies…
DEEP TALKS 42: Jaroslav Kmenta a Mikuláš Minář (záznam Deep Talks LIVE 01)
Do prvního Deep Talks LIVE přijal pozvání jeden z předních českých investigativních novinářů Jaroslav Kmenta, který ve svých knihách Padrino Krejčíř a Kmotr Mrázek zmapoval české podsvětí a vydal také dvě klíčo…
DEEP TALKS 41: Martin Veselovský - Moderátor a spoluzakladatel DVTV
Dvakrát jsem měl tu čest být hostem v DVTV a dvakrát to bylo u Martina Veselovského. Bylo tedy na čase si jednou role vyměnit a pozvat Martina do Deep Talks. Jak se v poslední dekádě změnila media? Jaký je vliv…
Petr Ludwig: Sociální sítě a prokrastinace
Co říkají studie o vlivu sociálních sítí na náš život? Na kolik můžeme omezit jejich negativní efekty? Smyslem přednášky je předat konkrétní tipy pro větší efektivitu práce v 21. století.
DEEP TALKS 40: Lukáš Hejlík – Herec, autor Gastromapy Lukáše Hejlíka a projektu Listování
V dalším díle rozhovorů Deep Talks jsem si povídal s Lukášem Hejlíkem. Lukáš je český divadelní a filmový herec (např. Ordinace v růžové zahradě) a autor projektu scénického čtení Listování. Vydal velmi úspěšno…
DEEP TALKS 39: Tomáš Studeník – Inovátor, organizátor FuckUp Nights, autor knihy Velká kniha fuckupů
V tomhle díle jsem si povídal s Tomášem Studeníkem. Tomáš se věnuje neuvěřitelnému spektru zájmů a proto je náš rozhovor jeden z vůbec nejpestřejších. Založil mimo jiné českou verzi FuckUp Nights Prague, kde js…
DEEP TALKS 38: Petr Mára – Řečník, expert na moderní technologie a produktivitu
Jak se změnil Apple po odchodu Steva Jobse? Proč je jedna z nejdůležitějších věcí v osobním rozvoji schopnost říkat ne? Jak Petr řeší svoji každodenní osobní efektivitu a co se z toho můžeme všichni přiučit?
DEEP TALKS 37: Martina Viktorie Kopecká – Farářka, rodinná terapeutka a autorka blogu Deník farářky
Jak se zorientovat ve světě vztahů? Jak se připravit na manželství? V dalším díle jsem si povídal s Martinou Viktorií Kopeckou. Martina je farářka Církve československé husitské a působí v kostele svatého Mikul…
DEEP TALKS 36: Eric Feng - Bestselling author and keynote speaker
How to inspire people to take part in solving the great challenges of today's world? How to find a strong life purpose? And what is the key to longterm motivation and success?
DEEP TALKS 35: Jakub Čáslava alias kubova_english - Učitel angličtiny a autor populárního podcastu
Jak se stát sebevědomý v angličtině? A jak přestat mít strach z dělání chyb? Jaké chyby Češi nejčastěji dělají? Jaké aplikace používat, jaké podcasty poslouchat? Dalším hostem Deep Talks byl Jakub Čáslava, oblí…
DEEP TALKS 34: Matěj Číp - Úspěšný Čech v Americe a jediný student cimbálu v USA
Matěj Číp se vytrvalostí, odvahou a místy i dost velkou drzostí dostal z malé vesnice z Moravy až do USA, kde žije svůj americký sen. Poslechněte si jeho inspirativní příběh, na kterém je vidět to, že pokud má…
DEEP TALKS 33: Jan Lukačevič - Vědec, člen vesmírného výzkumu Akademie věd, Forbes 30 pod 30
V dalším rozhovoru Deep Talks jsem si povídal Honzou Lukačevičem, který se věnuje studiu vesmíru a popularizaci vědy. V roce 2021 přistane na Marsu modul, na jehož vzniku se se svými kolegy z Akademie věd podíl…
DEEP TALKS 32: Felix Zeltner, Co-founder at Work Awesome, Journalist and Author [ENG]
Felix is curating one of the biggest conferences about the future of work in New York City - Work Awesome. He also wrote a book STADTNOMADEN about his experience of living in 12 New York neighborhoods in 12 mon…
DEEP TALKS 31: Zdeněk Hřib - Primátor hlavního města Prahy
V tomhle díle jsem si pozval nového pražského primátora Zdeňka Hřiba. Zdeněk Hřib vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, podílel se na projektu elektronického receptu eRe…
DEEP TALKS 30: Ola Rosling - Coauthor of the bestselling book Factfulness [ENG]
Ola Rosling is a Swedish statistician known for his work for Gapminder on changing the global quality of life and embracing critical thinking globally. In 2018, Ola and his wife Anna Rosling collaborated with h…
IKIGAI - Japonský klíč k dlouhověkosti
Okinawa je zajímavá tím, že na tomto místě mají lidé nejdelší průměrnou délku dožití na světě. Dožívají se v průměru o 10 let déle než lidé u nás, v západním světě. Co je ale hlavní příčina dlouhověkosti na Oki…
DEEP TALKS 28: Tono Stano - Světoznámý fotograf žijící v Praze
Tono Stano je jeden z našich světově nejproslulejších fotografů. Tvoří od sedmdesátých let minulého století, vystavoval mimo jiné v Paříži, Londýně, New Yorku či Tokiu a proslavil se zejména svými portréty a ak…
DEEP TALKS 02: Dan Seewald - Keynote speaker, innovation and leadership expert
Dan Seewald is the former Head of Worldwide Innovation at Pfizer, one of the world biggest pharmaceutical companies with almost 100.000 employees. He founded and led Pfizer’s Dare to Try Innovation & Experiment…
DEEP TALKS 26: Tereza Salte (TerezaInOslo) - Blogerka, podnikatelka a spisovatelka
Další díl Deep Talks je venku! Tentokrát jsem si povídal s Terezou Salte. Tereza měla možnost žít 5 let v Oslu, kde začala psát svůj blog TerezaInOslo, za který několikrát vyhrála ocenění Blogerka roku v kateg…
Petr Ludwig: Jak najít odvahu ke změně?
Petr po 12 letech podnikání předal svoji firmu GrowJOB o 34 lidech novému vedení a přestěhoval se do New Yorku, kde mu nejen vyšla kniha u jednoho z největších vydavatelství na světě, ale společně s kolegyní Ad…
DEEP TALKS 25: Adam Mišík - Zpěvák a hudebník
Adam je zpěvák, herec a syn hudebníka Vladimíra Mišíka. V rozhovoru otevíráme příběh toho, jak Adam zkoušel prorazit v Americe. Tento rok a půl jeho života provázely velké naděje a zároveň velká vystřízlivění.…
DEEP TALKS 24: Spencer Greenberg - Mathematician and Entrepreneur [ENG]
In this episode of Deep Talks, I interviewed Spencer Greenberg. Spencer has PhD. from applied math, and he is the founder of Spark Wave, a startup foundry which creates software products designed to solve probl…
DEEP TALKS 23: Johan Mádr - herec a moderátor
Johan je herec a moderátor, můžete ho vídat na Fajn rádiu, kde má svoji show s Ondrou Havlem. Společně také natáčí vtipná videa pro Stream.cz. S Johanem řešíme témata, jako například jak překonat strach z veřej…
DEEP TALKS 22: Josef Průša – Podnikatel, inovátor a lídr světového 3D tisku
Josef Průša stojí za jednou z nejúspěšnějších a nejinovativnějších českých firem Prusa Research. Jeho 3D tiskárny patří k naprosté světové špičce. Josef zaměstnává 350 lidí a v pražských Holešovicích má velkoka…
Petr Ludwig: Jak změnit svoje myšlení?
Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a daleko lepším výsledkům. Psycholožka Carol Dwecková definu…
DEEP TALKS Petra Ludwiga: Ladislav Zibura o nahlížení na svět očima jiných lidí
V tomto díle jsem si pozval Ladislava Ziburu, cestovatele a autora 3 knih o cestování. V rozhovoru se snažíme jít opět trochu hlouběji a neřešit jen cestování, ale například to, co si dnes můžeme odnést z odkaz…
DEEP TALKS Petra Ludwiga: Václav Dejčmar, autor investiční skupiny RJS
V tomto díle jsem si pozval jednoho z mých nejzajímavějších přátel Václava Dajčmara, mezi jehož projekty patří například investiční skupina RSJ, centrum moderního umění DOX, film I am fishead o korporátních psy…
DEEP TALKS Petra Ludwiga: Zuzana Špačková. I AM ZUZ.
Jak destigmatizovat duševní nemoci? A co je to imposter syndrome, který občas nahlodává sebedůvěru nás všech?
Petr Ludwig: Jednoduchost + Minimalismus
Proč je dnes jednoduchost tak strašně důležitá? Jak ovlivňuje naše zdraví a délku života? Jak konkrétně můžeme jednoduchost aplikovat ve všech částech života?
DEEP TALKS Petra Ludwiga: Petr Sýkora o jeho nadaci DOBRÝ ANDĚL
Hostem 18. dílu byl Petr Sýkora, který u nás společně s Andrejem Kiskou založil nadaci DOBRÝ ANDĚL. Krásný pokorný rozhovor o hodnotách, altruismu, výchově dětí, rizicích sociálních sítích či klíčových ingredie…
DEEP TALKS Petra Ludwiga: Eduard Marek o smyslu života, osobních hodnotách a skautech
Tento díl je naprosto výjimečný. Pozval jsem si 101letého pana Eduarda Marka, skautským jménem Hroznýše. Ročník 1917, takže pán je živoucí historie 20. století - zatčen Gestapem za pomoc Židům, jen zázrakem un…
Kritické myšlení jako jedna ze základních národních hodnot?
Estonsko se proslavilo e-govermentem, v Japonsku už mají 50 let rychlovlaky jezdící přes 300 km/hodinu. Proč by Česko nemohlo být zemí kritického myšlení? Tak jako Martin Luther King měl svůj sen o rasové rovno…
Účinkuje
Petr Ludwig - Metapohledy na Mysl - Komplexní systémy, Dezinformace a Mentální Modely
Moderátoři podcastu Brain We Are CZ tentokrát opustili svá klasická témata a vyptali se Petra Ludwiga na věci, které je zajímaly nejvíc. Vznikl rozhovor plný informací o myšlení, komplexních systémech…
Kniha měsíce #52 - Červen 2022 - Koučování (vysílání)
????O KNIZE: Bestseller Johna Whitmora, uznávaného britského poradce a jednoho z nejvyhledávanějších evropských koučů, objasňuje přínos koučování pro uvolňování lidského potenciálu a zvyšování individuální výko…
Doporučení na 8 mých nejoblíbenějších českých audioknih
Pokud posloucháte audiknihy, tak zde je doporučení na 8 mých oblíbených českých audioknih....
Petr Ludwig: Kritické myšlení: Jak být o trochu menší kretén?
Jak nepodléhat klamům našeho vlastního mozku? Jak zlepšit svoji argumentaci a práci s informacemi? Jak se naučit lépe rozhodovat ohledně svého života, zdraví, výchovy či práce?
DOBRO-INFLUENCE: Jak propojit síť influencerů ke smysluplné změně? (Záznam konference Social Date)
Světová kampaň #Masks4All odstartovaná z Čech měla dosah přes miliardu lidí, byla ve zprávách na CNN či BBC, zapojili se do ní přední světové celebrity či několik kandidátů na amerického prezidenta. Co se z toh…
Petr Ludwig: "Nepřítel všeho je stagnace." (INSP.EAT podcast)
"To je dobrý dotaz," zopakoval niekoľkokrát v rozhovore Petr Ludwig. Keďže Petr robí rozhovory veľmi často a otázok dostáva (a dáva) veľké množstvo, beriem to ako kompliment. Ale správne otázky sú len polovica…
Související obsah
Co mě naučila novinařina o kritickém myšlení?
Od veřejnosti vyžadujeme, aby při čtení zpráv kriticky přemýšlela. Často ale už nemluvíme o tom, aby tuto schopnost rozvíjeli i novináři, kteří se sami dopouští mnoha přešlapů. Přitom jsme to právě my, kdo by m…
Lajky vs. fakta - Jak neříkat lidem jen to, co chtějí slyšet
Rozdíl názoru nemusí být vždycky problém. V některých případech ale cenzurujeme vlastní názor, jen abychom se vyhnuli konfliktu. Pokud tvoříte obsah na internetu, tak je tento tlak ještě silnější. Rychle totiž…
Racionální nepozornost
Informace neustále přibývají, zatímco naše pozornost a čas jsou omezené. Už není možné vědět vše a to vede k tomu, že se rozhodujeme za nejistoty. V takový okamžik je racionální nevěnovat pozornost méně důležit…
How can nations spend smarter?
The Czech Republic does not have enough funds to do everything citizens would like it to. It has to prioritize between many worthy opportunities. One of the most effective ways to better inform the conversation…
Manipulativní techniky - analýza prezidentských voleb
Pojďme se kriticky zamyslet, jak fungují manipulace a dezinformace? Ukážeme si je a popíšeme na konkrétních příkladech z letošních prezidentských voleb v České republice. Také se zamyslíme nad tím, jaký vliv vš…
3 kroky kritického myšlení - jak neklamat sami sebe?
Stejně jako antivirus brání škodlivým programům napadnout váš počítat, je kritické myšlení ochranou před nesmyslnými informacemi. Hezká představa, ale jak tento filtr nastavit a používat v praxi? Na přednášce s…
Kritické myšlení - mezera ve vzdělávání
Vzdělávání se zaměřuje na zapamatování informací. Svět se rychle mění a přístup k informacím je téměř neomezený. Proto je důležité umět se v takovém prostředí zorientovat. Čí dál tím víc je jasné, že nám chybí…
Efektivní altruismus - jak pomáhat více
Donoři a altruisté by neměli slepě předpokládat účinnost dobročinných projektů. Ukazuje se, že většina i dobře míněné pomoci má zanedbatelný efekt, někdy dokonce i negativní. Nepoužívat kritického myšlení v cha…
Vnímání spravedlnosti - odraz důvěry společnosti v justici
Zpochybnit instituce navozením pocitu neúspěchu či jejich nepotřebnosti je snadné. Získat a udržet si důvěru je obtížné. Prezentovat jednoduchá řešení na složité problémy je snadné. Skutečně složité problémy ře…
Kde končí věda a začíná pseudověda
Vědci, stejně jako ostatní lidé, dělají chyby. Před nástrahami jejich klamů by je měla chránit vědecká metoda. Výzkumné postupy ale mají řadu nedostatků. Může tak převládnout tendence člověka klamat sebe sama.…
Jak se lépe rozhodovat díky ekonomickému myšlení
Ptáte se, čemu věnovat svůj čas, peníze a úsilí? Ve své přednášce se s vámi podělím o několik praktických pravidel ekonomického myšlení, které vám pomohou si na tyto otázky odpovědět. Vysvětlím obecný postup a…