#Věda a technologie
Petr Beneš: Biologie je důležitá, určuje nás ale kultura
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Listopadovou knihu, která poodhaluje odpovědi na základní otázky týkající se vývoje lidstva a kultury, vybral Petr Beneš. O…
Tino Hrnčiar: Načasování a píle vás mohou dostat na vrchol
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Říjnový tip pochází od Tina Hrnčiara, který vybral knihu hledající důvod úspěchu lidí, kteří tvoří elitu, a popisuje okolnos…
Kniha měsíce: Petr „Jezevec“ Pouchlý na srpen doporučuje Podivína
Každý měsíc vám jeden ze členů sítě Red Button přináší tip na knihu měsíce. Srpnový tip vybral Petr Pouchlý, jinak známý také jako Jezevec, z firmy Court of Moravia. Vybranou knihu označuje za kultovn…
Mistrovství v retrospektivách
Jeden z principů Agilního manifesta říká: ,,Tým se pravidelně zamýšlí nad tím, jak se stát efektivnějším a následně koriguje a přizpůsobuje své chování a zvyklosti.“ Jedním z klíčových nástrojů pro na…
O čem mluvil jeden z nejúspěšnějších slovenských designéru současnosti na poslední Brain&Breakfast?
Víte, že existují elektrokola vyrobená pomocí 3D tisku? Pokud ne, tak o to příjemnější zjištění pro vás bude, když vám řekneme, že společnost, která tento produkt světu představila, pochází ze Slovens…
TOP 3 myšlenky z Inovačních jednohubek #11
Vzdělávání, data a technologie – svatá trojice budoucnosti zdravotnictví. Právě na tom se shodli Zbyněk Frolík a Martin Wagner na 11. Inovačních jednohubkách Direct People, tentokrát na téma Budoucnos…
Rozhovor Petra Beneše pro MM Spektrum: Připravme se na budoucnost
„Žijeme ve fascinující době, kde fyzický svět prolnul s virtuálním. Civilizační revoluce proměňuje svět byznysu i naše individuální životy, zvyky a hodnoty. Baví mě pomáhat firmám i jednotlivcům připr…
Petr Beneš: Kilogram, telegram, instagram...
Nedávno jsem rozmlouval se studenty jednoho pražského gymnázia, jak technologie – všechny ty instagramy, whatsappy a emoticony – mění naši schopnost domlouvat se. Trochu jsme při tom zabředli do histo…
B&B SVK: Moja cesta s Martinusom
Pozvání do posledních inšpiratívnych raňajok Brain&Breakfast přijal Michal Meško, spoluzakladatel největšího slovenského internetového knihkupectví Martinus.
Jak se stává priorita prioritou? Napněte plachty #002
Víte co znamená číslo 622 milionů? To je počet výsledků hledání, které mi zobrazil Google při zadání slova „priority“ do vyhledávače.
Projekty ze života: Petr „Jezevec“ Pouchlý / Court of Moravia
V nepravidelné sérii Projekty ze života přináší její autor Mira Vlach rozhovory, jejichž hlavním cílem je představit menší i větší projekty z různých oborů a nahlédnout pod pokličku jednotlivým realiz…
Chovejte se k zaměstnancům jako k zákazníkům, budou angažovanější
Ján Uriga je původním vzděláním psycholog. Odjakživa ho bavila behaviorální psychologie. V disertační práci zkoumal, proč a jak se rozhodují leadeři, a přitahovala ho sociální inteligence.
Vnímam vedu ako objavovanie Božieho tajomstva
Rozhovor s Michalom Gregorom, vedcom, ktorý skúma umelú inteligenciu.
Umělá inteligence vytvoří nové pracovní příležitosti a každoročně navýší světové HDP o 1,2 procenta
Automatizace světa nabírá na otáčkách a společnost začíná řešit, jaký dopad bude mít umělá inteligence na světový byznys. Že je umělá inteligence vskutku exponenciální technologií nám nedávno potvrdil…
Průměrnost versus excelence
Exponenciální tempo technologických inovací odlišuje 21. století od všech předchozích. Přesto v něm o úspěchu jednotlivců, firem a celých ekonomik budou rozhodovat sociální dovednosti. Více než kdy v…
Milý bote, řekni mi, kdo je tady nejšťastnější?
Robot montující auto, robot třídící okurky podle tvaru, robot místo prodavačky v Tesco – to nás, myslím, už nikoho nepřekvapuje. Co ale robot právník, robot učitel nebo robot muzikant či skladatel? To…
Filip Dřímalka: IT bylo dříve dominantou IT oddělení, dnes je každý ajťák.
Žijeme v technologické době a z tohoto pohledu je zapotřebí zaměstnance digitálně rozvíjet. Dříve byly IT a inovace doménou IT oddělení a dnes je ve firmách každý „ajťák“.
Jak vám IKEA skříň může pomoci se sebeuplatněním?
Víte, proč v Outboxers nevodíme lidi za ručičku a preferujeme learning by doing? Proč se nebojíme lidem předávat odpovědnost a dáváme jim pocit bezpečí, aby se nebáli chybovat? Zkusme to na analogii s…
Všetko raz skončí
To, čo končí, nám niekedy spôsobuje smútok. Vždy však prichádza niečo nové, na čo si zvykneme, raz tiež odíde do minulosti a bude nám chvíľu chýbať. Taký je život. Starý svet končí a nový začína.
Exponenciálny svet
Ekonomika informácii funguje inak ako ekonomika železa, budúcnosť sa nedá predpovedať s minulosti, najlepší spôsob ako predpovedať budúcnosť je vytvoriť ju
7 problémů rostoucích firem a jejich řešení
Co dělat, když mi klesají tržby? Jak motivovat lidi? A jak si zajistit lepší profitabilitu? Zaznělo spoustu otázek, ale naštěstí i odpovědí, na kterých nám Roman ukázal svůj způsob práce.